TERENZI BOUTIQUE DÜNYADAKİ İLK MAĞAZASINI İSTANBUL'DA AÇTI

Parfüm sanatına ve İstanbul’a saygı duruşu…

Terenzi Boutique dünyadaki ilk mağazasını İstanbul’da açtı. Terenzi Boutique, tamamen bağımsız sanatsal kokulara ve Paolo ve Tiziana Terenzi’nin yaratıcı dehasının eseri olan özel parfümlere adanmış bir parfüm evi Galataport İstanbul’da Paket Postanesi’nde misafirlerini ağırlamaya başladı.

Terenzi Boutique’in üç markasının; Tiziana Terenzi, V Canto ve Giardino Benessere’nin tüm dünyaya Dolce Vita ve Made in Italy vizyonunu anlatan mağaza, özel bir deneyim sunuyor. Trrzilik kreasyonunun benzersizliğinin deneyimlenebildiği mağaza parfümeri sanatına ve İstanbul'a bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

Parfüm seçilirken kişiye özel koku seçiminin yapılabildiği mağazada özel danışmanlar bu törene eşlik ediyor. Ruhlarını bir denizcinin ruhu olarak tanımlayan Terenzi Ailesi’ne göre “bu ruh, doğal ve yüksek kaliteli hammaddeler kullanarak ve her ayrıntıya özen göstererek harikalar yaratırken bize rehberlik ediyor.”


"Tarihi ortağımız Teha ile yola çıktık"
Paolo & Tiziana Terenzi yeni mağazalarını anlatırken, “Bir parfüm seçmek, onu yaratmaktan daha zordur çünkü zaman ve sabır ister. Sadece onları koklamanız değil, aynı zamanda onları nasıl dinleyeceğinizi de bilmeniz, onlara gelişme ve tüm melodilerini ifade etmeleri için zaman vermeniz gerekir. Kokularımızın bu sanatsal anlamını takdir edebilmeleri için fiziksel olarak bu mağazada buluşmamız çok önemli. Bu mağaza, üç markamızın sunduğu tüm koku alma deneyimini sergileyebileceğimiz, müşterilerimize kişiliğini ifade eden parfümü bulmaları için çok önemli olan bir imkan tanıyan bir yer.” diyor. Uzun yıllardır tasarladıkları parfümleri Türkiye’de sunan Terenzi Boutique’in dünyadaki ilk mağazası Türkiye’de Te-Ha Kozmetik yatırımıyla birlikte hayata geçiyor. Paolo & Tiziana Terenzi, “Yıllar önce Türkiye'ye giren ilk artistik marka olduk ve her zaman çok sevdiğimiz bu harika topraklara inandık, bu nedenle tarihi ortağımız Te-Ha Kozmetik ile birlikte sevinçle projemize başlama kararı aldık.” diyerek mağazanın yola çıkış sürecini anlatıyor.