‘THE CROWN’ 5. SEZONU ÇOK YAKINDA YAYINLANIYOR

Dördüncü sezondan beri iki sene geçtiğine inanabiliyor musunuz?

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 26 Eylül 2022
‘THE CROWN’ 5. SEZONU ÇOK YAKINDA YAYINLANIYOR Netflix

İnanılmaz bir prodüksiyona sahip olup tarihi olgulara dayanan dizileri seviyorsanız, Netflix’in ‘The Crown’ dizisi birinci sıranızda diye düşünüyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Netflix, heyecanla beklenen ‘The Crown’ beşinci sezonunun Kasım ayında yayınlanacağını duyurdu. 

Hafta sonu Tudum küresel hayran etkinliğinde açıklamayı yapan Netflix, geleneği sürdürdü. Daha önce de üç sezonu Kasım ayında yayınlayan ‘The Crown’ serisinin dördüncü sezonundan beri iki yıl geçti! Beşinci sezonda yeni bir kadro ile karşımıza geçecek olan ‘The Crown’ serisinde Imelda Staunton Kraliçe II. Elizabeth’i, Elizabeth Debiki Prenses Diana’yı ve Lesley Manville ise Prenses Margaret’ı canlandıracak. 

Serinin yapımcısı Peter Morgan, henüz beşinci sezonun hangi dönemi konu alacağını açıklamasa da 1990’lı yılların başında geçeceğini tahmin ediyoruz. Yeni sezonda Prenses Diana ve Prens Charles’ın boşanma sürecini izleyebiliriz. Aralık 2020’de Prenses Diana olarak rol alacağı duyurulan Debicki, rolü dördüncü sezonda Lady Di’yi canlandıran Emma Corrin’den devralmıştı. “Peter Morgan bunu teklif ettiği zaman çok şaşırdım ama şimdi bunu sindirecek zamanım oldu,” diyerek ‘Good Morning America’ programına katılan Debicki, “Sanırım bunu yapabildiğim için inanılmaz mutluyum ve Prenses Diana inanılmaz önemli bir figür. O çok değerli bir insandı ve bu role girmek hem ürkütücü hem de çok heyecan verici” diye eklemişti. 

Beşinci sezon duyurusundan sonra Staunton’un Kraliçe Elizabeth olarak fotoğrafları paylaşılmıştı ancak ne yazık ki henüz yeni sezona ait bir fragman yok. Kraliçe II. Elizabeth’in vefatından sonra ‘The Crown’ serisi Netflix listelerinde birinci sıraya yükselirken, herkesin beşinci sezonu izlemek için sabırsızlandığına eminiz. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.