‘THE MORNING SHOW’ 2. SEZONU HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

Heyecanla beklenen yeni sezon 17 Eylül’de yayınlanıyor!

‘Friends’ dizisinde Green kız kardeşleri canlandıran Reese Witherspoon ve Jennifer Aniston, hem başrolde hem de yapımcı olarak Apple TV+’ın ‘The Morning Show’ adlı dizide yer almışlardı. İlk sezonu 2019’da yayınlanan dizi hızla herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Steve Carell, Billy Crudup ve Gugu Mbatha-Raw’un eşlik ettiği seri, ünlü bir haber spikerinin (Carell) cinsel taciz suçlamalarının ardından işten atılmasını konu alıyor. Daha sonra yeri yeni ve genç bir haber spikeri (Witherspoon) tarafından doldurulurken, programdaki diğer sunucu (Aniston) sektördeki yerini korumak ile mücadele ediyor. 

İlk sezonun yayınlanmasının ardından ikinci ve üçüncü sezonun olacağını duyuran Apple TV+, SAG Ödülleri'nde de pek çok başarı elde etmişti. Şimdi ise ikinci sezon için hazırlanan Apple TV+, 2020’de yayınlamayı planladıkları yeni sezonu pandemi sebebiyle 2021’e ertelemişti. 


‘THE MORNING SHOW’ 2. SEZONU NE ZAMAN VİZYONA GİRİYOR?

Sadece Apple TV+ üzerinden 17 Eylül, Cuma günü yayınlanacak olan ikinci sezon, Alex Levy’nin programına geri dönmesi ile başlıyor. Normalde Kasım 2020’de yayınlanması beklenen ikinci sezon, pandemi sebebiyle ertelenmişti. Variety’e konuşan yapımcı Kerry Ehrin, prodüksiyona ara vermeden önce üç bölüm çektiklerini söylemişti. “Şu an yazıyoruz, yazın çekeceğiz ve önümüzdeki Kasım vizyona girecek,” diyen Ehrin, kesin bir vizyon tarihi belirtmemişti. İlk sezonu 1 Kasım 2019’da yayınlanan ‘The Morning Show’ serisinin ikinci sezonu 17 Eylül’de yayında olacak!

ÇEKİMLER NE ZAMAN BAŞLADI?

Pandemi sebebiyle 12 Mart’ta durdurulan ikinci sezon çekimleri, 19 Ekim’de devam etmişti. Haberleri Twitter hesabından duyuran Reese Witherspoon, “Ve sonunda geri döndük” yazarak sete döndüklerini belirtmişti. Prodüksiyona ara verilmeden önce dört hafta çalıştıklarını söyleyen Witherspoon, önlemlere ve kurallara uygun olarak sete geri döndüklerini belirtmişti. Aynı şekilde Ocak 2021’de setten fotoğraflar paylaşan Aniston “Ve geri döndük” diyerek çekim karavanından kareler paylaşmıştı. İKİNCİ SEZONDA KİMLER OLACAK?

Yapımın başında sadece bir senelik bir anlaşma imzalayan Steve Carell’ın, yapımcıların kendisini geri istemeleri üzerine ikinci sezonda da dizide olacağı belirtildi. Aynı şekilde ilk sezondan Billy Crudup, Mark Duplass, Nestor Carbonell, Bel Powley, Karen Pittmann ve Desean Terry de ikinci sezonda yer alacak. Gugu Mbatha-Raw’un ikinci sezonda olmayacağı belirtilirken, serinin başrolleri Witherspoon ve Aniston da tahmin edildiği üzere yeni sezonda olacaklar. 

İKİNCİ SEZONUN KONUSU NEDİR?

‘The Morning Show’ dizisinin ikinci sezonu hakkında konuşan Witherspoon, “On bölümün ardından yeni bir dünya düzeninin olacağını hissediyorum. Tam bir kaos. Kimse kimin lider olduğunu ve liderliğin ne demek olduğunu bilmiyor olacak. Bence şu an da dünyada aynı konuyu bulmaya çalışıyoruz, yeni normalimiz nedir? Bu konuyu ikinci sezonda işleyeceğimiz için çok heyecanlıyım” demişti. 

Aynı şekilde Ehrin de Hollwood Reporter’a konuşarak, konunun geçiş dönemi hakkında olacağını belirtmişti. Serinin konusu olan iş yerinde cinsel taciz skandalından sonra yeni bir düzen olacağını belirten Ehrin, kişisel ve iş hayatı arasındaki dengelerin tartışılacağını ekledi. 

Dünyanın gerçeklerinin de seride yansıtılacağını söyleyen Mark Duplass, “İki bölüm çektik ve pandemiden sonra durmak zorunda kaldık ama yeniden yazıldığını biliyorum. İlk sezonda da bu olmuştu. Bir sürü senaryo vardı ve #MeToo hareketi ile birlikte her şey yeniden yazıldı. Şimdi ise daha büyük bir küresel sorun ile mücadele ediyoruz,” demişti. 

Katıldığı sohbette pandeminin yeni sezon senaryosunda yer aldığını doğrulayan ‘The Morning Show’ yönetmeni Mimi Leder, “Biz; ırkçılık, adaletsizlik ve dünyanın güncel haberleri gibi sorunları tartışan bir haber programını yazıyoruz. Bu yüzden normal haber programları gibi pandemiyi de yazdık,” demişti. 

İKİNCİ SEZONDA YENİ İSİMLER VAR MI?

Netflix’in ‘Patriot Act’ adlı serisinden tanıdığımız Hasan Minjah, ‘The Morning Show’ serisinin ikinci sezonunda göreceğimiz yeni isimler arasında. ‘The Morning Show’ ekibine katılan Eric adlı karizmatik ve genç bir sunucuyu canlandıracak olan Minjah, bu heyecanlı haberi Instagram hesabından duyurmuştu. 


Daha önce ‘Russian Doll’ ve ‘High Maintenance’ adlı serilerden tanıdığımız Greta Lee online bir medya şirketini kuran Stella Bak adlı bir karakteri canlandırırken ‘The Spanish Princess’ yapımından tanıyacağınız Ruairi O’Connor ise Ty Fitzgerald adlı bir YouTube yıldızını canlandıracak. Diziye katılan bir diğer yeni isim ise ‘The Good Wife’ yıldızı Julianna Marguiles. Laura Peterson adlı bir sunucuyu canlandıracak olan Marguiles, kısa bir süre önce ‘Billions’ adlı bir yapımda yer almıştı.