ULUSLARARASI WOOLMARK ÖDÜLÜ'NÜN 2022 KAZANANLARI AÇIKLANDI

Ralph Lauren, Yves Saint Laurent ve Karl Lagerfeld gibi tasarımcılarının keşfedilmesini sağlayan, aynı zamanda yetenek geliştirme programı sunan Uluslararası Woolmark Ödülleri sahiplerini buldu.

Londra’da düzenlenen özel bir etkinlikle 2022 Uluslararası Woolmark Ödülü, Saul Nash’a verildi.  MMUSOMAXWELLise Karl Lagerfeld İnovasyon Ödülü’nün kazananı oldu.  

Uluslararası Woolmark Ödülü, Ben Gorham, Carine Roitfeld, Edward Enninful OBE, Ibrahim Kamara, Marc Newson CBE, Nadège Vanhee-Cybulski, Naomi Campbell, Pieter Mulier, Riccardo Tisci, Shaway Yeh, Sinéad Burke ve Tim Blanks gibi çok saygın iş ortakları ve uzmanlardan oluşturulan bir kurul tarafından değerlendirildi. Etkinliğe Nick Grimshaw ev sahipliği yaptı ve Jourdan Dunn, Pixie Geldof, Susie Lau ve Erin O'Connor‘da törene katılanlar arasındaydı. 

Uluslararası Woolmark Ödül töreni bu yıl, Isamu Noguchi Vakfı ve Bahçe Müzesi ile ortaklaşa oyun sanatını da kutladı. Londra'daki sürükleyici finalde showroomun düzenlemesinde Isamu Noguchi'nin fiziksel ve sosyal etkileşim için radikal bir potansiyel sunan heykelsi oyun manzaralarından ilham alındı ve yedi finalistin koleksiyonu renkli ve etkileyici bir şekilde sergiledi. Sergi salonunda ayrıca sanatçının iki ikonik orijinal oyun heykeli de yer aldı. Ödül töreninde yer alan her Merinos yün koleksiyonu, daha temiz ve daha parlak bir gelecek için değişimi ve yeniliği teşvik etmek üzere tekstil, tasarım ve sorumlu iş uygulamaları deneyen finalistlerlin ileri görüşlü tasarımlarından oluştu. 

Tedarik Zinciri Ödülü

Bir ticaret ortağının olağanüstü katkısını kutlayan bu yılki Tedarik Zinciri Ödülü, Hollanda merkezli Triko Laboratuvarı'na verildi. Yenilikçi, tasarım odaklı ve sürdürülebilir triko çözümleri için bir araştırma ve bilgi merkezi olan Knitwear Lab, Uluslararası Woolmark Ödülü'ne katkısı ve gelişmekte olan markaların ihtiyaçlarına teknoloji ve Ar-Ge'ye erişim sağlamasıyla tanındı. Öne çıkan gelişmeler arasında, yüksek esneme, dayanıklılık ve nefes alabilirlik sunan, kompresyon yünü hibrit jarse/airtex ağ örgü veya entegre ağ delikli çift yüzlü jarse gibi kazanan Saul Nash ile geliştirilen yenilikçi %100 Merinos yünü kumaşlar yer alıyor. Bu çığır açan kumaşlar, Saul Nash'in vizyonunu hayata geçirmesini sağladı. Knitwear Lab ayrıca finalist Ahluwalia ile ilişkisini daha da geliştirdi ve Ahluwalia markasına uygun yenilikçi trikolar aracılığıyla Nollywood konseptini keşfetti.