VANS YARIM ASRI KUTLUYOR

Vans'in koleksiyonlarında aradığınızı bulacaksınız.

Kaykay dünyasının kilometre taşlarından Vans, geri de bıraktığı 50 yıla özel Vans İlkbahar/Yaz'16 koleksiyonunu görücüye çıkarıyor. Sokak ruhundan ilham alan tasarımlar, markanın yarım asırlık geçmişiyle bütünleşerek küllerinden tekrar doğuyor. Özgün konseptlerle kusursuzca buluşan Vans 2016 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu'nda bu sefer gece atıştırmalıkları, kült checkboardların yanı sıra alışılagelmişin dışında bir Surf Koleksiyonu başı çekiyor.
Lezzetli donutlar ve hamburgerli yansımaların başı çektiği Vans Late Night Pack Koleksiyonu, ayakkabılarıyla beraber sokakları hakimiyeti altını almaya hazırlananların markajına giriyor. Klasik Vans silüetlerine eğlence katan kapsül koleksiyon, cuma gecelerini keyifli kılan hamburger baskıların eşliğinde sokak stiline farklıkık katıyor.

50.yıla övgü niteliğinde, sörfün dünyaya yayılmasını destekleyen Hawaii'li efsanevi sörfçü Duke Kahanamoku adına tasarlanan özel model Aloha motifleriyle özdeşleşirken markanın mirasını günümüze taşıyor. Ünlü yıldız Sean Penn'in başrolünü oynadığı Ridgemont High Fast Times adlı filmde dünyaya tanıtılan Vans'ın en ikonik stili olan checkboardlar yeni tasarımlarıyla sezonda meraklı bakışları üzerine çekiyor. Bunların yanı sıra Vans tarihine adını altın harflerle kazımış olan checkboardlar yansımalar Surf Checkerboard Koleksiyonu sayesinde şaşalı günlerine geri dönüş yapıyor. Modern zamanların konforlu kalıplarını 80'lerin okyanus dalgalarıyla buluşturan markanın kapsül koleksiyonu “Off the Wall” ruhuna tanıklık ediyor.

Vans'ın yeni sezon koleksiyonunda yükselişe geçen Classic Lites modelleri her ayakkabı çiftinin temeli olarak Vans UltraCush™ Lite köpüğü teknolojisi kullanılarak hafiflikten ödün verilmiyor. Koleksiyonun dört kilit silüetinin dayanak noktası: the Authentic Lite, Old Skool Lite, Sk8-Hi Lite ve Slip-On Lite sezonun en özgün ekip enerjisini kuruyor. Vans, geçmişe duyduğu saygıyı Dane Reynolds koleksiyonuyla gösteriyor. Kaliforniya'lı 30 yaşındaki sörfçü Dane Reynolds, müthiş fikirler, sanat, geri dönüşler, kavramlar ve filozofik düşünceler çerçevesinde markanın kültürel mirasını ortaya çıkarıyor. Aşındırılmış bir kanvas efektiyle renklenen modeller acı biber kırmızısını andıran tonlar eşliğinde yaz aylarının sıcaklığını yansıtıyor.

2008'de sanatçı ve tasarımcı Alexandra Cassantini'nin sunduğu Summer Bummer koleksiyonu da bu sezon Vans'te hayat buluyor. Hawaii plajları ve Güney Kaliforniya arasındaki kıyılardan esinlenilen tasarımlar, cüretkar siyahlar ve beyaz renkli blok motifli sörf ayakkabılarıyla Vans kadınına eşlik ediyor. Ayrıca, özgün silüeti üzerine 3 geleneksel Hawaii baskısıyla tasarlanan modellerin başında Sk8-Hi Reissue, Old Skool ve Authentic yerini alıyor. Markanın özel renk kolajı arasında Paris gece mavisi, siyah ve kirli beyaz renkleriyle retro esintilere atıfta bulunuyor.

Etİketler