YENİ iPHONE XS VE APPLE WATCH TANITILDI

Merakla beklenen yeni iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ve Apple Watch Series 4 tanıtıldı. Gelişmiş özellikleri ile dikkat çeken yeni Apple iPhone Xs fiyatları ile de çok konuşulacağa benziyor.

Apple, dün akşam merakla beklenen yeni modelleri iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max ve Apple Watch 4'ü tanıttı. iPhone X yenilenerek 5.8 inç'lik iPhone XS olarak karşımıza çıktı. Yeni modellerden iPhone XS Max ise 6,5 inç'lik dev ekranı ile iPhone XS ile birlikte bir akıllı telefondaki en yüksek kalitede video çekimlerine imkan veriyor. 

Apple'ın yeni gözdeleri iPhone XR, iPhone XS, iPhone XR ve Apple Watch'un özelliklerine ve fiyatlarına yakından bakalım. 


RENK SEÇENEKLERİ İLE DİKKAT ÇEKEN iPHONE XR

iPhone XR, iPhone Xs’in çığır açan teknolojilerini, tamamen ekrandan oluşan ve bir akıllı telefonda bulunan en gelişmiş LCD’ye sahip cam ve alüminyum tasarımda bir araya getiren iPhone XR, 6.1 inç Liquid Retina ekranlı, altı muhteşem renk seçeneği ile (beyaz, siyah, mavi, sarı, mercan ve (PRODUCT)RED ) geliyor. Yedi katmanlı renklendirme işlemi, cam arka yüzeye muhteşem nüanslar katarken alüminyum şerit ve kamera çerçevesi de sofistike bir görünüm kazandırmak için uyumlu renklerle sunuluyor.

iPhone XR, tek bir kamera lensi kullanarak etkileyici portreler çeken gelişmiş bir kamera sistemine sahip. iPhone XR, portre modu ve portre ışığı ile olağanüstü fotoğraflar çeken 12 megapiksel kamera gibi en yeni teknolojilerle dolu. Yeni Derinlik Denetimi, kullanıcıların hem gerçek zamanlı önizlemede hem de çekimden sonra alan derinliğini ayarlayarak harika bir bokeh efektine sahip etkileyici portreler çekmelerini sağlıyor. Ön TrueDepth kamerada bulunan gelişmiş portre modu ve dramatik stüdyo ışığı efektleri sunuyor.

iPhone XR, uyandırmak için dokunma, yukarı kaydırarak ana ekranı açma, aşağı kaydırarak bildirimlere ve Denetim Merkezi’ne erişme ve ana ekrana basarak kamerayı ya da feneri anında açmanızı sağlayan yeni dokunsal geri bildirim özelliği gibi hızlı ve akıcı iPhone hareketlerini destekliyor.

Yeni iPhone XR, 64 GB,128 GB ve  256 GB modelleri beyaz, siyah, mavi, sarı, mercan ve (PRODUCT) RED renk seçenekleri ile 749 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak. iPhone XR'ın Türkiye'de satışa çıkacağı tarih ve fiyat ise henüz açıklanmadı. 


 

                                                     iPhone XS                                                                                                       iPhone XS Max

En İyi ve En Büyük Ekranlara Sahip Telefonlar: iPhone XS ve iPhone XS Max

Apple, şimdiye kadarki en gelişmiş iPhone’lar olan iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile akıllı telefonların geleceğine yönelik vizyonunu yepyeni bir seviyeye taşıyor. Super Retina ekranlar, çığır açan fotoğraf ve video özelliklerine sahip daha hızlı ve gelişmiş bir çift kamera sistemi, stereo ses ve yeni harika altın renk seçeneği bulunan iPhone XS Max, iPhone'a çift SIM özelliğini de getiriyor. iPhone Xs Max, bugüne kadar bir iPhone’da gördüğümüz en büyük ekranı şimdiye kadar iPhone’da bulunan en büyük pil ile birlikte sunarak gün içinde bir buçuk saate kadar daha fazla pil ömrü sağlıyor.

iPhone XS'in gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine, altın rengi çok özel bir paslanmaz çelik şerit katılıyor. Daha geniş stereo ses daha etkileyici bir ses alanı oluşturuyor. Ön ve arka cam tasarımında, çizilmeye karşı daha fazla dayanıklılık sağlayan ve şimdiye kadar bir akıllı telefonda kullanılan en sağlam cam yer alıyor. Arka yüzeydeki cam daha hızlı kablosuz şarj olanağı sunuyor. iPhone Xs ve iPhone Xs Max;  yeni sıçrama ve suya dayanıklılık seviyesiyle 30 dakika boyunca 2 metre derinliğe dayanabiliyor ve kahve, çay, soğuk içecekler gibi gün içinde dökülebilecek sıvılara karşı koruma sağlıyor.

iPhone XS ve iPhone XS Max fiyatları ise, 999 dolar ve 1099 dolardan başlıyor. Türkiye'de satışa çıkacağı tarih ve fiyat ise henüz açıklanmadı. 


 

APPLE WATCH SERIES 4 : İLETİŞİM,SAĞLIK VE FITNESS ÖZELLİKLERİ İLE YENİDEN TASARLANDI

Kullanıcıların iletişim halinde kalmalarına, daha aktif olmalarına ve sağlıklarını güçlü yeni yollarla yönetmelerine yardımcı olmak için yeniden tasarlanan Apple Watch Series 4, büyüleyici yeni ekran, Elektrokardiyogram ve düşme algılama özellikleriyle dikkat çekiyor. 

Dördüncü nesil Apple Watch, daha geniş ekran için optimize edilen kullanıcı arayüzü, uygulama simgelerinin ve yazı tiplerinin daha büyük görünmesini ve daha kolay okunmasını sağlıyor. Sonsuz bir şekilde özelleştirilebilen bilgi görseli kadranından animasyonunun derin bir nefese göre zamanlandığı nefes kadranına kadar, yeni saat kadranları Series 4’ün ekranının tüm avantajlarından yararlanıyor. Ayrıca buhar, sıvı metal, ateş ve su gibi bir dizi hareketli kadran, kasanın yuvarlatılmış kenarlarına benzersiz bir şekilde tepki veriyor.

Apple Watch, watchOS 5 ile daha da iyi bir fitness ve antrenman arkadaşına dönüşüyor. Aktivite yarışmaları kullanıcıların diğer Apple Watch kullanıcılarına meydan okumasını, otomatik antrenman algılama özelliği geriye dönük kredi vererek bir antrenman başlatma uyarısı başlatıyor. Yeni özel antrenman türleri Yoga ve Hiking yakılan aktif kalorileri ve kazanılan egzersiz dakikalarını doğru bir şekilde izliyor.

Gümüş, altın ve uzay grisi renklerindeki üç anodize alüminyum kaplamanın yanı sıra, Apple Watch Series 4 şimdi gümüş ve uzay grisi paslanmaz çelik modellerine eklenmek üzere Milano kayışla eşleşen çarpıcı bir altın rengi paslanmaz çelik modele de sahip. Sonbaharda yeni bir kayış koleksiyonu kullanıma sunulacak ve tüm kayışlar her Apple Watch nesliyle kullanılmaya devam edecek. 

Apple Watch Nike+ ise kullanıcıların en sevdiği modellerden biri olmaya devam ediyor. yeni koleksiyonu bir Saf Platin/Siyah Spor Kordon, iplikleri ışığı yansıtan Zirve Beyazı Spor Loop gibi yeni kayış renklerine uygun yeniden tasarlanmış Nike saat kadranları içeriyor. Apple Watch Hermès blok renkli kayışlar ve yelkovanın geçişiyle birlikte renk değiştiren saat kadranlarından oluşan zarif bir koleksiyon sunuyor.

Apple Watch fiyatları ise 399 dolar ve 499 dolardan başlıyor.