YENİ MARILYN MONROE FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Ana de Armas, Marilyn Monroe'yu canlandırıyor!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 29 Temmuz 2022
YENİ MARILYN MONROE FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER Netflix

Marilyn Monroe hayranları ikonik film yıldızını bambaşka bir ışıkta görecekler. ‘Blonde’ adlı yeni biyografik filmin ilk fragmanını yayınlayan Netflix, şimdiden Monroe hayranlarını heyecanlandırdı. Joyce Carol Oate’un aynı isimdeki kitabından uyarlanan film, Andrew Dominik tarafından yönetiliyor. Marilyn Monroe’yu Ana de Armas canlandırırken, film ünlü yıldızın hayatını ve kariyerini daha önce görmediğimiz bir şekilde ele alıyor. Norma Jeane Mortenson adında doğan Monroe, 1962’deki vefatına kadar 30 filmde yer alarak Amerikan film sektörünün en unutulmaz isimlerinden biri olmuştu. 

Netflix’e konuşan De Armas, “Andrew’nun hedefleri en başından beri çok açıktı—Marilyn Monroe’nun hayatının onun gözünden anlatıldığı bir vizyon. Andrew, dünyanın sadece Marilyn olmanın nasıl bir şey olduğunu değil ama Norma Jeane olmanın nasıl bir şey olduğunu göstermek istedi. Bunu, hikayesine şimdiye kadar gördüğüm en cüretkar, özür dilemeyen ve feminist yaklaşım olarak buldum” dedi. Aşağıda ‘Blonde’ filmi hakkında bildiklerimizi görebilirsiniz…


‘BLONDE’ NE ZAMAN NETFLIX’TE YAYINLANACAK?

Marilyn Monroe’nun hayatını ve kariyerini anlatan ‘Blonde’ filmi 23 Eylül’de Netflix’te yayınlanacak. 

KADRODA KİMLER VAR?

Armas’a ek olarak Adrien Brody, Arthur Miller olduğu düşünülen ‘Senarist’ karakterini; Bobby Cannavale, Joe DiMaggio olduğu düşünülen ‘Eski Sporcu’ karakterini; Jullianne Nicholson ise Monroe’nun annesini canlandırıyor. Ana, Brody'ye Monroe'nun ilk kocası olarak ilk bakışımızı gösteren filmden görüntüleri Instagram hesabından paylaştı.FİLMİN KONUSU NEDİR?

Yönetmen Andrew Dominik Netflix'e, filmde Monroe'nun gösterişli kırmızı halı prömiyerleri ve ‘Gentlemen Prefer Blondes’ gibi klasik filmlerin çekimlerine ek olarak elbette Monroe'nun hayatından unutulmaz anlara yer vereceğini söyledi. "Derin bir travma geçirdi ve bu travma, kamusal benlik ile özel benlik arasında, herkesin hikayesi olan, ancak ünlü bir kişiyle, genellikle ek travmaya neden olabilecek şekillerde alenen oynanan ünlü bir kişiyle arasındaki bölünmeyi gerektiriyor," diyen Dominik, “Film Marilyn’in kendisi ve yarattığı persona ile ilişkisini anlatıyor. Bu hem onun zırhı hem de onu bitiren şey,” diye ekledi. 

Filmin geleneksel biyografik filmlerinden farklı olacağını söyleyen Armas ise, ““Filmimiz doğrusal veya geleneksel değil; duyusal ve duygusal bir deneyim olması amaçlanıyor. Film, onun duyguları ve deneyimleriyle birlikte ilerliyor. Onun bedeninin ve zihninin içinde olduğumuz anlar var ve bu, izleyiciye aynı anda Norma ve Marilyn olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleme fırsatı verecek,” dedi. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.