YILIN OTELLERİ

Yeni yıl kararlarınız arasında daha fazla seyahat etmek yer alıyorsa, 2020 ile birlikte kapılarını açan bu yepyeni adresler size gerekli ilhamı verecek.

Six Senses

BHUTAN

2020’de görülmesi gereken destinasyonlar listelerinde üst sıralarda yer alan mistik Asya ülkelerinden biri de Bhutan... Beş butik otelden oluşan bir koleksiyonla (Thimphu, Punakha, Paro, Gangtey ve Bumthang) ülkeyi taçlandıran Six Senses grubu ise bu Himalaya kraliyetini ziyarete gelenleri daha da derinden etkilemeyi planlıyor. Her ne kadar hepsi Six Senses’ın alametifarikası olan wellness konsepti üzerinde yoğunlaşsa da, beş lodge da farklı karakteristik özelliklere sahip. Örneğin Punakha, pirinç tarlaları arasında yükselen bir çiftlik evi havasını taşıyor; Thimphu ise Gökyüzündeki Saray adıyla anılmasını, şaşaalı mimarisine borçlu. Her misafirin kendi karakterine uygun bir Bhutan deneyimi yaşamasına olanak tanıyan Six Senses’ın efsane spa terapilerinden bahsetmeye bile gerek duymuyoruz.

Anantara Tozeur Resort,

TUNUS

Bu az keşfedilmiş Kuzey Afrika ülkesinin çölleri ve kumsalları birbirinden ünlü lüks otel seçenekleriyle donatılıyor. Bunlardan biri Anantara Tozeur Resort. Sahra Çölü’nde lüksü yaşamak isteyenleri bekleyen otel, Star Wars ve Indiana Jones filmlerine fon olan Tozeur şehrinde yer alıyor. Bu oteldeki tatiliniz sırasında Sahra Çölü’nde safarilere çıkabilir, Tozeur şehrinin kültürel ve tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Çölde, bir Berberi çadırında mum ışığında akşam yemeği, Anantara’nın Dining by Style konseptinin bir parçası olarak romantizm arayan misafirlere sunulan özel bir deneyim.

andBeyond Sossusvlei Desert Lodge,

NAMIBYA

Jeologlarca dünyanın en eski çölü kabul edilen Namib Çölü’nün büyülü kum tepeleri arasında bir yıldız gibi parlayan andBeyond Sossusvlei Desert Lodge, 1 Aralık’ta misafirlerini ağırlamaya başladı. Sıfırdan yaratılan 10 süitli lodge, doğanın kalbinde cam, taş ve çelik malzemelerin harmanlanmasıyla ortaya çıktı. Namib Çölü’nde safariye çıkabileceğiniz, piknik yapabileceğiniz, balon turlarına katılabileceğiniz andBeyond Sossusvlei Desert Lodge’un vaat ettiği en ayrıcalıklı aktivite ise, geceleri ışıl ışıl gökyüzünde yıldızları izlemek...

Hayman Island,

AVUSTRALYA

Avustralya’nın ünlü özel ada resort’u Hayman Island, baştan sona yenilenerek merhaba dedi 2020’ye… Gerçek anlamda bir özel ada deneyimi yaşamak isteyen, özellikle de balayı için sıra dışı bir destinasyon arayanlara hitap eden Hayman Island, UNESCO korumasındaki bir doğa harikasının, Büyük Set Resifi’nin tam kalbinde yer alıyor. 168 oda, süit ve villadan oluşan otelin su aktiviteleri çoğu rakibini kıskandıracak cinsten. Mercan resiflerini sualtı scooter’larıyla keşfetmek bunlardan biri. Civardaki adalarda gün batımında piknik yapabileceğiniz bu tatil, Büyük Okyanus’un tüm güzelliklerini yaşamanıza olanak tanıyacak.

Gili Lankanfushi,

MALDIVLER

Hint Okyanusu’nun en güzel adasının ünlü resort’u Gili Lankanfushi, kapsamlı bir renovasyonun ardından yeniden hizmete girdi. North Male atolünde yer alan resort, rustik-şık olarak tanımlanan stili ve doğa dostu hizmet anlayışıyla bir Robinson Crusoe adası olarak tasarlandı. Su üzerinde 45 rustik villadan oluşan Gili Lankanfushi’da tüm konaklama seçeneklerinin kendilerine ait özel havuzları bulunuyor. Plastiğin tamamen yasaklandığı, artık yiyeceklerin gübreye dönüştürüldüğü bu adada yoga ve meditasyon yapabilir, su sporlarıyla vakit geçirebilirsiniz.

Villa Copenhagen,

DANIMARKA

1912’den kalma tarihi postane binasının renove edilmesiyle ortaya çıkan Kopenhag’ın bu en yeni adresi, Mart ayında hizmete girecek. Danimarka’nın başkentiyle uyumlu romantik havasıyla Villa Copenhagen, geçmişle bugünü harmanlamak amacıyla inşa edildi. 390 odalı otelin odaları ve ortak kullanım alanları, ultra yüksek tavanları, geniş metrekareleri ve İskandinav tarzı mimarileriyle misafirlere kapalı alandayken bile Danimarka’da olduklarını hatırlatmayı hedefliyor. Villa Copenhagen, sürdürülebilir lüks anlayışını benimseyen genç nesil bir işletme.

Zadún,

LOS CABOS

Ritz-Carlton grubunun Los Cabos’ta merakla beklenen oteli Zadún, her köşesinde Meksika’nın tarihini, doğasını ve kültürünü anımsatacak şekilde tasarlanan exclusive bir resort olarak hizmete girdi. 87 misafir odası, 28 süit ve 42 villadan oluşan otelde panoramik Cortez deniz manzaraları her yere hakim. Zadún, aynı zamanda misafirlerine 27 delikli Puerto Los Cabos golf sahasına giriş hakkı sağlıyor.

The Marly,

CAPE TOWN

Cape Town, şu sıralar okyanus şeridinde hizmete giren The Marly ile adından daha da çok söz ettiriyor. Bir beach oteli olarak konumlanan The Marly, bembeyaz dekorasyonu ile mavinin güzelliğini ön plana çıkartacak şekilde tasarlanmış. Şehir merkezinden 15 dakika uzaklıktaki Camps Bay’de, Atlas Okyanusu’nun dalgalarına karşı uyanmak, muhteşem gün doğumu ve gün batımlarını izlemek ve bunları yaparken şehir kalabalığından uzakta olmak, ayrıcalıklı bir deneyim. 38 süitten ibaret otelin odalarının bir kısmı okyanusa bir kısmı ünlü 12 Apostles dağlarına bakıyor. Güney Afrika’nın yeme-içme gurusu şirketlerinden The Kove Collection tarafından hayata geçirilen The Marly, rooftop barı ve restoranlarıyla da kısa sürede şehrin cazibe merkezi haline geldi.

Treehouse Hotel London,

LONDRA

2020’de seyahat dünyasını etkisi altına alması beklenen en önemli trend, sürdürülebilir lüksü felsefe edinen otel ve işletmelerde konaklamak. Dünyanın en kalabalık başkentlerinden birinde, ağaç ev konseptinden yola çıkarak tasarlanan Treehouse Hotel London, bu akımın öncüleri arasında. Londra’nın kalbinde bir doğa abidesi gibi yükselen ve 15’i süit 95 odadan oluşan otel, BBC’nin hemen yanındaki dev binanın en üst sekiz katında yer alıyor.

YAZI: ŞEBNEM DENKTAŞ