ZEYNEP TOSUN X NORDIA

Zeynep Tosun'un Nordia için tasarladığı türk kahvesi kutularını satın alarak el emeği ile çalışan kadınları destekleyen ÇATOM'a destek olabilirsiniz.

Ceylan Emral tarafından kurulan yüzde yüz yerli tasarım ve üretim özelliklerine sahip olan Nordia, Türk kahvesi, çay ve tost makinasının yanında semaver ve mug’lardan oluşan ürün yelpazesini kadınlara daha fazla konfor ve özel anlar yaşatabilmek amacıyla geliştirmeye devam ederek aromalı Türk kahvesini ürün yelpazesine eklemişti.

Nordia bu aralar, yedi farklı aromadan oluşan yeni ürünleri için ünlü moda tasarımcısı Zeynep Tosun ile sosyal sorumluluk ayağı da olan bir iş birliği gerçekleştiriyor. Marka için bir kutusu serisi tasarlayan Zeynep Tosun,  her kutuyu, bir ikon ve bir aromayla eşleştirdi. İkonları ve kutuları tasarlarken Türk kahve kültüründen etkilendiğini belirten Zeynep Tosun “Siz gününüze hangi enerjiyi katmak, fincanınızda hangi hissi görmek isterseniz o aromayı ve o simgeyi seçebilirsiniz.’’ diyor.

Proje bir yandan da sosyal sorumluluk bilinciyle Güney Doğu Anadolu bölgesinde çalışan kadınları destekleme amacını benimsiyor. Satın alınan her kahve kutusunun içinde kadınlar tarafından üretilen bileklikler bulunuyor. Alınan her kutuyla el emeği ile çalışan bu kadınları destekleyen ÇATOM’a destek olmuş oluyorsunuz.

Zeynep Tosun X Nordia aromalı Türk kahvesini ve diğer tüm ürünleri Nordia’nın kendi websitesi olan www.nordia.com.tr adresi üzerinden ve  Trendyol, N11.com, amazon ile hepsiburada.com üzerinden inceleyip satın alabilirsiniz.