2020’NİN 4 BESİN TRENDİ

Yeni yıl için ‘superfood’ yiyecekler!

Trendler sadece moda ve güzellik için değil! Son yıllarda sağlıklı beslenme, vejateryanizm ve veganizm gibi yaşam tarzları popülerleştikçe yiyeceklerde de trendler görüyoruz. Hayatınızı daha kaliteli yapmak artık her sektörün önem verdiği bir konu. Sürdürülebilirlik konusunun altı gün geçtikçe daha belirgin bir şekilde çiziliyor, bu da sadece moda sektörüne değil beslenme tarzlarına da yansıyor. Sağlıklı kafeler, menülere eklenen smoothieler ve tahıllı yiyecekler… Hepsi dünyanın iyi bir yöne doğru ilerlediğinin göstergesi!

Hatırlarsınız, birkaç sezon önce kale cipslerine bir tutku başlamıştı… Kinoa ya da avokado çılgınlığını unutmuş olamazsınız! Lifli, vitaminli ve sağlıklı yağlar ile dolu yiyecekler etrafımızı sarmış durumda. Geçmişteki sağlıklı yemek=lezzetsiz yemek formülünü tamamen aklınızdan silin. 2010’lu yılları geride bırakırken sağlıklı yiyecekler de hiç olmadığı kadar renkli ve lezzetli. Hem doyurucu hem de sağlıklı yiyecekler beslenme şeklinizi değiştirmeye geliyor. 

‘Superfoods’ olarak adlandırılan bazı yiyecekler, çoklu iyileştirme ve sindirim sistemini düzenlemesi ile son dönemlerin en çok tercih edilen besinler arasında. 2019’u kapatmak üzereyken 2020’de Instagram yiyecek bloglarını saracak besinleri incelemenin daha iyi bir zamanı olamaz. Yapılan araştırmalar ve anketler sonucunda 2020’nin en popüler ‘superfood’ besinleri belirlendi. Kendinizi kötü hissetmeden doyasıya yiyebileceğiniz bu besinler muhteşem atıştırmalıklar olarak adlandırılıyor. Gardırobunuzun yanı sıra yeni yıla sağlıklı başlamak için bu sefer buzdolabınızda değişim yaratıyoruz. Mutfağınıza bir yeni yıl güncellemesi yapmak için fotogaleride 2020’nin 4 besin trendini inceleyebilirsiniz…