HAFTA SONU PLANI: DÜNYA SOKAK LEZZETLERİ

İstanbul’un yeni sanat ve gastronomi durağı Polat Piyalepaşa Çarşı, 29-30 Ekim saat 12:00 – 20:00 arasında dünya sokak lezzetlerini bir araya getiriyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Ekim 2022
HAFTA SONU PLANI: DÜNYA SOKAK LEZZETLERİ

Piyalepaşa İstanbul’un alışveriş sokağı Polat Piyalepaşa Çarşı 29 – 30 Ekim tarihlerinde kapılarını sokak lezzetleri için aralayacak. Alaf, Bronco, White Burger, Dönerci Serkan Usta ve Happy Moon’s gibi gurme markaların yer alacağı etkinlikte İsmet Saz, Murat Deniz Temel ve Masterchef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı gibi gastronomi dünyasının önde gelen isimleri, tarifi sır lezzetlerini gurmelerle buluşturacak. 12:00–20:00 saatleri arasında Hamburger, hot dog, midye dolma, churros, kokoreç, kumpir, tavuk burger, chickhen wings, döner, taco, köfte ekmek, falafel, balık ekmek ve dondurma gibi doyumluk lezzetlerin bir araya geleceği şölen hafta sonu için değerlendirilebilecek keyifli bir plan. 

Polat Piyalepaşa Çarşı Şık Konsepti ile Gastronomi ve Modern Sanat Durağı

Polat Piyalepaşa Çarşı’da gerçekleşecek olan etkinlik ziyareti sırasında projenin içinde yer alan Sanat Sokağı’nda Art On, artSümer, Martch Art Project, Merkur, Pi Artworks İstanbul, Protocinema, Zilberman gibi Türkiye’nin öncü sanat platformlarının sergileri ziyaret edilerek verimli zaman geçirilebilir. 

artSümer’ de, Gözde İlkin’in eseri olan ve küratörlüğünü Duygu Demir’in üstlendiği “Emanet Zemin” Pi Artworks’un “Bir Hatıradan Fazlası” sergisi ve  Martch Art Project’in “Bir Politikacıdan Duymak İstemediğim Her Şey”, Merkur’de Adnan Çoker’in ‘Benim Siyahım’ isimli sergileri sanat izleyicilerini bekliyor. 

Zilberman’ın “Sarmaşık” başlıklı karma sergisinde de; küratörlüğünü Başak Şenova'nın üstlendiği ve Heba Y. Amin, Omar Barquet, Burçak Bingöl, Yane Calovski, Ramesh Daha, Memed Erdener, Didem Erk, Fatoş İrwen, Zeynep Kayan, Azade Köker, Bronwyn Lace, Marcus Neustetter, Cristiana de Marchi, Larry Muñoz, Maarit Mustonen, Egle Oddo, Erkan Özgen, Bochra Taboubi, Cengiz Tekin, Simon Wachsmuth ile Verena Miedl-Faißt/Nirual Kenabru gibi isimlerin eserleri yer alıyor.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.