METRO TÜRKİYE BOZCAADA CAZ FESTİVALİNE LEZZET KATTI

Metro Türkiye, Bozcaada Caz Festivali’nde gerçekleştirdiği Wise Wine Local Selection Uzun Masa Tadım Etkinliğinde gastronomi meraklılarıyla bir araya geldi.

Bu yıl 20 - 22 Ağustos tarihleri arasında, 5.’si düzenlenen Bozcaada Caz Festivali’nin sponsorları arasında yer alan Metro Türkiye, Bozcaada Caz Festivali’nde, yeme içme uzmanı ve yazar Levon Bağış’ın gerçekleştirdiği tadım aktiviteleriyle konuklarına lezzet dolu anlar yaşattı. Festival katılımcıları Wise Wine Local Selection Uzun Masa Tadım Etkinliğinde, özellikle ada ve çevresindeki üreticilerin ürettiği üzümlerden oluşturulan Vasilaki, Sıdalan, Karalahna gibi yerli ürünleri ve her biri için özenle eşleştirilmiş yerel peynirleri, Levon Bağış’ın hikâye anlatımı ile deneyimleme şansı buldu.

Festivalde tadım eşleştirmesi yapılan peynirler arasında Trakya eski kaşarı, özel olarak büyütülen ve fenni yem tüketmeyen küçükbaş hayvanların sütünden hazırlanan ve oldukça lezzetli olan Coğrafi İşaretli Divle Obruk peyniri, yağı alınmamış sütten hazırlanan ve uzun süre bozulmadan tazeliğini koruyan Coğrafi İşaret Adayı Kargı Tulumu, ilk kez Osmanlı İmparatorluğu zamanında üretilmiş bir peynir türü Mihaliç peyniri de yer aldı.  

Wise Wine Local Selection ile Türkiye’nin 5 farklı bölgesine ve 35 üreticisine ait, her biri bulunduğu yöreden, iklimden, topraktan izler taşıyan yerel ürün kürasyonu ile Metro Türkiye, ülkenin üzüm bağlarına katkıda bulunuyor ve yerli üreticileri görünür kılıyor.