ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

METRO TÜRKİYE VE VEDAT MİLOR'DAN YENİ SEÇKİ

Metro Türkiye’nin Vedat Milor danışmanlığında oluşturduğu Wise Wine Selection seçkisi, gastronomi tutkunlarını bir araya getirdi

Ülkemizde gastronomi kültürünü geliştirmek için çalışmalarına devam eden Metro Türkiye’nin, Vedat Milor’un danışmanlığı ile oluşturduğu ‘Wise Wine Selection’ seçkisi, Galata’nın eşsiz atmosferinde gastronomi tutkunlarını bir araya getirdi. Dünyanın seçkin ve butik üreticilerin ürünlerinden oluşan seçki, IL Cortile İstanbul'da gerçekleştirilen özel tadım menüsü ile deneyimlendi.  

Metro Türkiye, ilk kez 2017 yılında gastronomi uzmanı ve yemek eleştirmeni Vedat Milor’un danışmanlığı ile oluşturduğu ‘Wise Wine Selection’ ailesine ait ürünlerin, IL Cortile İstanbul'un Executive Şefi Nihat Sancar'ın özel tadım menüsü ile eşleştirildiği etkinlikte gastronomi tutkunlarını buluşturdu.

Wise Wine Selection, fiyat-kalite performans ve yemek uyumu göz önüne alınarak Vedat Milor’un danışmanlığı ile uzun soluklu bir ekip çalışması sonunda seçilen ithal ürünlerden hazırlandı. Zengin mutfakların yemekleri ile uyum sağlaması ile de ön plana çıkan Wise Wine Selection ailesi, toplam 27 üründen oluşuyor. Santorini’den Mosel’e, Korsika’dan Sicilya’ya kadar dünyanın 18 farklı bölgesinden özellikle butik üreticilerinin ürünlerinden oluşan seçkide Türkiye’ye ilk defa getirilen ürünler de yer alıyor. Seçkide 2 - 3 sene içinde tüketilecek ürünler olduğu gibi 15 - 20 yıl ömrü olanlar da bulunuyor.