Pera Thai Kitchen of Bua Khao, Bodrum Dibeklihan’da Açıldı

İstanbul’un en eski Tayland restoranı olan Pera Thai, Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde hizmet vermeye başladı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Haziran 2024
Pera Thai Kitchen of Bua Khao, Bodrum Dibeklihan’da Açıldı

İstanbul’da açıldığı ilk günden beri, sade, şık ve samimi bir atmosferde, iyi vakit geçirmek ve eşsiz lezzetleri deneyimlemek isteyenlerin buluştuğu bir nokta olan Pera Thai, bu yaz Bodrum Dibeklihan’da sevenleriyle buluşuyor. 23 yıllık gastronomi deneyiminin ardından müdavimlerinin yoğun isteği üzerine Bodrum’da Pera Thai Kitchen of Bua Khao adı altında hizmet vermeye başlayan mekan, Tayland mutfağını sevenleri bir araya getiriyor.Pera Thai Kitchen of Bua Khao’da, klasik Tayland mutfağına ait yemekler, Tayland’dan getirilen malzemelerle taze ve orijinal reçetelere sadık kalınarak hazırlanıyor. Misafirler Pera Thai’de Tayland mutfağının acı, tatlı, ekşi ve baharatın bir arada kullanılmasıyla elde edilen ve ağırlıklı olarak deniz mahsulleri, aromatik bitkiler, Hindistan cevizi, pirinç çeşitleri ve tropikal meyvelerle harmanlanan yemek ve tatlılarının yanı sıra bar bölümünde hazırlanan imza kokteyllerle de güzel bir akşam geçirme imkânı buluyor. Tüm bunlara ek olarak Thai stilinde, kömür ızgarada pişirilen deniz mahsulleri seçenekleri de bulunuyor. Restoranın menüsünde ayrıca veganlara hitap edebilecek pek çok seçenek de bulunuyor. Şurup kullanmadan yapılan mekanın kendine özgü ev yapımı gazozları ve soğuk çayları da misafirlerin eşlikçisi oluyor.


Pera Thai Kitchen of Bua Khao’nın menüsünde birbirinden lezzetli birçok seçenek bulunuyor. Ana menüde yer alan Por Pia Tod, Chup Pang Tod, Dim Sum, Tod Pun Pla gibi Thai mutfağının olmazda olmaz lezzetlerinin yanı sıra, Tom Yam, Tom Ka çorba çeşitleri ve Som Tam Papaya, Yum Woon Sen, Yum Neua Yang gibi salata seçkileri de bulunuyor. Ayrıca Tahi usulü köriler, noodle yemekleri, pilavlar, ızgara çeşitleri ve spesiyal yemekler de menüde dikkat çekiyor. Tatlı menüsünde ise sıcak yaz günlerinin eşlikçisi sorbet çeşitleri, Thai usulü puding ve Mochi Aisa Khrim de öne çıkan lezzetler arasında yer alıyor.


Pera Thai Kitchen of Bua Khao, bu yaz Bodrum’un tadını Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nün huzurlu, sakin ve keyifli noktasında, eşsiz ve kusursuz lezzetleri deneyimleyerek geçirmek isteyen misafirlerini bekliyor.  

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.