PORTEKİZ'E ÖZGÜ LEZZETLER ARTIK İSTANBUL’DA

Portekiz mutfağının ünlü temsilcisi Nata Lisboa, şehrin kalbi Galata‘da açıldı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Nisan 2023
PORTEKİZ'E ÖZGÜ LEZZETLER ARTIK İSTANBUL’DA

İlk kez Portekiz’de açılan ve ülkenin ikonik markası halini alarak tüm dünyada ünlenen Nata Lisboa kısa bir süre önce İstanbul’da da kapılarını açtı. Türkiye'deki ilk şubesi olan Galata’da misafirlerini ağırlayan Nata Lisboa, mekanın orijinal dokusunu ve lezzetlerini birebir yansıtmasıyla misafirlerinden tam not almayı başardı.İngiltere, Abu Dhabi, Avusturya, İngiltere ve İspanya’dan sonra İstanbul’da da açılan konsept mekanın özelliği, sadece Portekiz’e özgü olan Pastel de Nata’ları değil, 6 farklı çeşit daha Portekiz tatlısını, empadaları, çorbaları ve ekşi mayalı mustik ekmeklerini dahi el değmeden Portekiz’den getiriyor olması.


Galata kulesinin büyülü atmosferinde günün her saatinde kendine has menüleriyle, Portekiz’den gelen çayları, kahveleri ile farklı bir deneyimin kapılarını açmış olacaksınız. Portekiz’e özgü dekor ve renkler, Nata’yı yerken Portekiz’de olduğunuz hissini yaşatıyor, mekan ise kendine has tasarımıyla bambaşka bir deneyim yaşatıyor.

Mekanın keşfe açık menüsünün öne çıkan lezzetleri arasındaysa; enfes salatalar, Lizbon usulü sandviçler, tuzlu Portekiz atıştırmalıkları ve en önemlisi orijinal formülüyle Portekiz’de üretilen ve burada sadece pişirilen Pastel de Nata başı çekiyor. Enfes bir Portekiz Mutfağı deneyimi için yolunuzu mutlaka Galata’ya düşürün.


Adres: Şahkulu, Büyük Hendek Cd. No: 20/A, Beyoğlu

  


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.