Şık Ve Sofistike Bir Kaçış: Fenz

İstanbul’da yerli yeni bir restoran markası...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 22 Eylül 2023
Şık Ve Sofistike Bir Kaçış: Fenz

Eylül ayı itibariyle İstinye’de kapılarını açan Fenz Restauran, şık ve zarif dekorasyonu, marinadaki konumu, büyüleyici İstanbul Boğazı manzarası, Akdeniz ve Asya mutfağı sentezi menüsüyle, gustosu olan gastronomi sevenler tarafından hemen keşfedildi ve yeme içme tutkunlarının uğrak mekanlarından biri haline gelmeye başladı.Lounge, Fine Dining Restoran ve Roof Barı ile 3 katta yer alan Fenz, misafirlerine kıtalar arası bir lezzet deneyimi yaşatıyor. Ünlü mimar Mahmut Anlar’ın tasarımı ile şekillenen, sade, şık, sofistike ambiyansı keyifli bir ortam sunuyor.

Öğle yemeklerinde keyifli ve lezzetli buluşmaların adresi olan brasserie Fenz, enfes bir akşam yemeği için ideal bir mekân ve kısa zamanda sahilin klasikleri arasındaki yerini aldı. Ritmin ve lezzetin buluştuğu bu özel mekan; Roof Bar’ında DJ performansları ile İstanbul’un özlenen eğlence ortamını yaratarak da dikkat çekiyor.


Şef Tolga Bozok’un elinden çıkan, çeşitli başlangıçlar, ortak tabaklar ve ana yemeklerle zenginleştirilmiş Fenz’in menüsü, Akdeniz'in zenginliği ile Asya'nın derinliklerini bir araya getireren “Mediterrasian Cuisine”in yüksek lezzet notalarıyla ön plana çıkan yemekleriyle damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Akdeniz ve Asya mutfağı sentezi niş bir alan yaratarak merak uyandırıyor.  Fenz, deniz ürünleri, et, sebzeler ve taze baharatların farklı pişirme teknikleriyle harmanlandığı bir menü sunuyor. Bu özel menü, her yemeğin kendi içerisindeki enerjisiyle farklı ve etkileyici deneyimler yaşatıyor, şefin gustosu ile bir lezzet şölenine dönüşüyor…

Fenz, şıklık, samimiyet ve lezzet arayanların beğenisini kazanırken İstanbul’daki yeme içme ve eğlencenin merkezlerinden olan İstinye-Yeniköy hattındaki konumu ve ulaşım kolaylığı ile de tercih ediliyor.


İstinye Mahallesi İstinye Caddesi 12/1A İstanbul (Eski Süreyya Restoran’ın yeri)
www.fenz.com.tr


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.