SOSYAL MEDYAYI ELE GEÇİREN KAHVE!

Bulutsu görüntüsüyle sosyal medyanın yeni trendi haline gelen Dalgona kahvesini hemen deneyebilirsiniz.

Son aylarda TikTok uygulamasının popülaritesi giderek arttı. Sosyal izolasyon sürecine uyum sağlamaya çalışan birçok ünlü de TikTok dans videolarına yönelmeye başladı. Yeni dans ve müzik trendleri Instagram’dan TikTok’a taşınırken, sosyal medyada yeni bir trend daha var: Dalgona Kahvesi! Estetik görünen bu kahve tarifi, sosyal izolasyonun en popüler trendlerinden biri! Üstelik dondurmaya benzeyen ve iştah kabartan bu kahveyi yapması da çok kolay.Güney Kore’den dünyaya yayılan Dalgona kahvesi, TikTok videoları ile daha da popülerleşti. Sadece üç malzemeye ihtiyacınız olan Dalgona kahvesi, bulutumsu ve kremamsı bir görüntü oluşturuyor. En sevdiğimiz kafelere gidemediğimiz şu günlerde, Dalgona kahvesini denemek şart oldu!


Aslında yeni bir trend olmayan Dalgona kahvesi Hindistan’ın dövülmüş kahve yöntemini andırıyor. 2020 versiyonundaki tek fark ise altında süt olması. Dalgona kahve tarifinde yaptığınız karışımı buzlu sütün üzerine dökerek Instagram’a yakışır bir görüntü elde ediyorsunuz. Çok büyük bir ihtimalle mutfağınızda olan malzemeler ile bu içeceği birkaç dakika içerisinde yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, sıcak su, hazır kahve, şeker ve süt!


İki yemek kaşığı hazır kahve, iki yemek kaşığı şeker, iki yemek kaşığı sıcak suyu hızlıca bir tel çırpıcı ile karıştırıyorsunuz. Kremamsı ve açık renk bir kıvam elde edene kadar karıştırdığınız kahveyi buzlu veya sıcak sütün arasına döktükten sonra Dalgona kahveniz hazır! Oldukça temel malzemeler ile yapılan Dalgona kahvenize farklı ürünler ekleyerek tatlı kıvamında bir içecek elde edebilirsiniz. Tarçın, kakao tozu veya kurabiye parçaları ile Dalgona kahvenizi zevkinize göre şekillendirebilirsiniz!