ALTIN TABANCALI ADAM

Estetik konusunda ikon olan Dr. Maurice Dray, kadınların gözdesi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Mayıs 2014
ALTIN TABANCALI ADAM
“Altın tabancalı adam” olarak bilinen ve estetik konusunda adeta ikon olan Dr. Maurice Dray, Türk kadınlarının da gözdesi. Uyguladığı yeni yöntemler ve tekniklerle neredeyse guru haline gelen bu ünlü doktorla Esra ÖZÜBEK bizler için, değişen estetik trendlerini ve yeni kliniğini konuştu.


Dr. Dray'in numarası, Türkiye'deki güzellik tutkunu olup sadece Türk uzmanlarından değil; yurt dışında da ilk akla gelen doktorların hepsinden haberdar kadınların telefonlarına kaydedileli çok oluyor. “Mezoterapi ve mezoliftin yaratıcısı” olarak bilinen Dr. Dray'in, bu gizli güzellik örgütü arasında sır gibi alınıp verilen Paris numarasının hemen altına iki yıl önce Londra'nın en havalı semtlerinden Kensington'da açılan yeni kliniğinin telefonu eklendi. En yakın arkadaşlarımdan biri, geçtiğimiz haftalarda dönemsel kış kürü için gittiği Dr. Dray'in bekleme salonunda Stella McCartney'le sohbet ettiğini söyleyince hemen kararımı verdim. Dr. Dray'in peşine düşmeli ve bu kadar gündemde kalmasının sırlarını kendisinden öğrenmeliydim. Dr. Dray'le sohbetimizde sadece güzellikle ilgili gelişmelerden değil; Bvlgari Hotel Londra'da açtığı yeni kliniğinden de konuştuk.~ ELLE: Siz “altın tabancalı adam” olarak biliniyorsunuz. Neden?
MAURICE DRAY:
Biz “bio-simulation” uyguluyoruz. Bu, eski mezolift yönteminin bir versiyonu. İçine konulan hammaddeler değişti. Ben dünyada vitamin ve minerallerin cildin içine verilebileceğini düşünen ilk kişiyim ve bu konuda ilk olmaktan çok gurur duyuyorum. Önceleri küçük enjeksiyonlar yapıyordum; ancak bu biraz acılı oluyordu. Bu nedenle NASA'daki mühendislerle benim için bir tabanca yaratmaları amacıyla iletişime geçtim. Bu alet sayesinde enjeksiyonu çok hızlı yapabilmeye başladım; öyle hızlandı ki beyin acının farkına bile varmıyordu. Bu tabanca benim en iyi arkadaşım durumunda, tatil hariç nereye gidersem yanımda götürüyorum.~ ELLE: Özel “kişiselleştirilmiş çehre değişimi” diye bilinen bir çalışmanız var. Ne yapıyorsunuz temel olarak?
M.D.:
Yüzün ahenkli görünebilmesi için basit bir kurala uyması gerekir: 1/3 alın, 1/3 burun kemeri ve 1/3 dudaklar-çene. Yüzün ahenkli olması, bu üç bölgenin simetrisine bağlıdır. Bütün insanlar tabii ki birbirlerinin kopyası değildir ve bu bölgelerin bazıları genetik olarak öne çıkmamıştır. Ama en azından bu kusurları geniş ölçekte düzeltmek mümkündür. Öyleyse her bir probleme, bu amaca uyumlandırılmış bir ürünle müdahale etmek gerekir. Örneğin küçük alın, botülik toksin enjeksiyonuyla hafifçe genişletilebilir. Çok kısa burun, ucundan ya da burun kemerinden kalsiyum hidroksilapatit enjeksiyonlarıyla rötuşa tabi tutulabilir. Sonuçlar gayet doğal ve gösterişlidir. Elmacık kemiklerindeki eksiklik, yine aynı ürünle düzeltilebilir; çok kısa veya uzunca çene de, duruma göre enjeksiyonlarla uzatılabilir veya aynı metot sayesinde hafifçe genişletilebilir.ELLE: Paris ve Londra kliniklerinizden sonra Bvlgari Hotel Londra'da özel bir oda açtınız. Orada vereceğiniz hizmetten ve gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?
M.D.:
Bvlgari Hotel için çok özel bir ekiple, daha çok peeling ve mezoterapi üzerine çalışıyoruz. Gelecek planlarımda çok sevdiğim İstanbul'da klinik açmak da var. Bu konuyla ilgili uzun süredir düşünce ve ön hazırlık aşamasındayım. Bir-iki yıl içinde sanırım İstanbul'da Dr. Dray Kliniği'nin kutlamasını yapacağız hep birlikte.Esra ÖZÜBEK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.