AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ MÜMKÜN!

Ameliyat korkusunu bir kenara bırakın. Burundaki şekil bozukluluklarının tedavisi artık öğle yemeği molası kadar kısa.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 02 Eylül 2020
AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ MÜMKÜN!

Ameliyat korkusu olan, bıçak altına yatmak istemeyen kişiler için estetik cerrahide ameliyatsız burun estetiği seçeneği de mümkün. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, burun küçültme hariç burundaki diğer estetik sorunların tedavisinin botoks ve dolgu enjeksiyonu işlemleri ile yapılabildiğini belirtti.

Öğle arası ya da 15 dakikada burun estetiği olarak da bilinen enjeksiyon işlemi ile burundaki şekil bozuklukları tedavi edilebilir. Burun küçültme sorunu hariç diğer şekil bozuklukları giderilebilir. Burun tümsekleri, eğriliği, burun deliği asimetrisi ve burun ucu düşüklüğü gibi sorunlar tedavi edilebilir. Burun konturu yeniden şekillendirilebilir. İleri seviyede kemik sorunları ve burun küçültme için cerrahi yöntemler tercih edilmelidir.

İYİLEŞME SÜRECİNE İHTİYAÇ OLMUYOR

Özellikle nişan ya da evlilik gibi özel bir günün arifesinde olanlar, iyileşme için yeterli vakti olmayanlar için çok daha uygun bir seçenektir. Eğer burunda hacim eksiklikleri, tümsek ya da kemer varsa dolgu enjeksiyonu, burun ucu düşüklüğü ya da eğrilik gibi sorunlar varsa botoks enjeksiyonu uygulanır. Dolgu enjeksiyonunun sonuçları hemen görünür hale gelirken, botoks enjeksiyonunun etki etmesi için birkaç günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Ameliyatsız işlemlerin etkisi geçici olduğu için kullanılan malzemenin kalitesine göre 6 ile 2 yıl içinde enjeksiyonların tekrarlanması gerekir.

AMELİYAT KORKUSU BİTİRİYOR 

Ameliyat korkusu ya da anestezi endişesi gibi sebepler de ameliyatsız burun estetiği olan talebin artmasını sağlıyor. İnce uçlu enjeksiyon iğneleri sayesinde ağrısız ve sızısız bir şekilde birkaç dakika içinde işlem tamamlanır. Güneş ışıklarından korunmak, bir iki gün çok ağır spor yapmamak, sauna gibi aşırı sıcağa maruz kalmamak tedbir almak için yeterli olacaktır.

MİNİMAL DOZLARDA UYGULANIYOR

Minimal dozlarda uygulanan dolgu ve botoks enjeksiyonu ile burundaki estetik sorunlar doğal bir görünüme kavuşturulabilir. Burunda şişlik, ödem ya da his kaybı oluşmaz. Hastanın ihtiyacı ve talebi doğrultusunda kırışık tedavisi, kaş kaldırma ya da dudak dolgusu gibi diğer ameliyatsız yüz estetiği ile beraber kombine bir şekilde uygulanabilir.

Operasyonun başarılı olması için ameliyatsız burun estetiği konusunda uzman estetik cerrahların tercih edilmelidir. İleri seviye şekil bozuklukları ya da kalıcı tedavi için cerrahi tekniklerin kullanılması gerekir. Örneğin kapalı burun estetiği yöntemi ile ortalama bir saat süren operasyon ile ameliyat başarılı bir şekilde tamamlanabilir. İzsiz, morluksuz, tamponsuz ve alçısız işlemler uygulanabildiği için hasta genellikle aynı gün evine gidebiliyor. Hatta birkaç gün içinde rutin yaşantısına rahatlıkla devam edebiliyor. Rinoplasti ameliyatları kişiye özeldir. Bu nedenle en uygun tedavi seçeneğini öğrenmek için alanında uzman bir estetik cerrahtan bilgi alınması gerekir.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.