BOTOKS ÜZERİNE

Botoks son yılların mucize yöntemi. Ama iğneyi kimin tuttuğu önemli!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 09 Mart 2014
BOTOKS ÜZERİNE
<#text>Lokman Hekim'den bu yana ölümsüzlüğün peşindeyiz cümleten. Tabii iş sadece ölümsüz olmakta bitmiyor. Aynı zamanda genç ve güzel kalmanın da peşindeyiz sonuçta. İşte bu arayış hepimizi zaman zaman pek de ‘tekin' olmayan yollara itebiliyor.


<#text> Son yıllarda son derece yaygınlaşan botoks, insanın kendini iyi hissetmesi için son derece etkili bir yöntem. Fakat iğne kimin elinde ve nasıl kullanılıyor? Zira bu sorunun cevabı botoks'un tehlikeli bri yöntem haline gelmesiyle sonuçlanabiliyorlar. İşte buradan yola çıkarak konuyu Bahçeşehir Dermamed Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr.Gülen Altun'a danıştık...


<#text> “Hepimiz yaşlanmaya karşı koyarak yüzümüzün daha genç ve canlı görünmesini istiyoruz. Yüzümüzdeki çizgilerin azaltılarak daha gergin, genç ve sağlıklı görünmesi için bir çok tedavi uygulanıyor. Bunlar arasında botoks, son yıllarda en çok bilinen ve konuşulan tedavilerden biri. Ancak botoks ile ilgili bir çok yanlışın doğru sanıldığını görüyoruz. Yüzü gençleştirmek ve canlandırmak için yapılan her işlemin botoks olduğu yanılgısı yaygındır. Botoks, yüzün her bölgesinde uygulanabilen bir tedavi değildir. Botoks genellikle göz çevresinde, dudak kenarında ve alında oluşan mimik çizgilerinin azaltılmasında etkilidir. Ama dolgun dudaklar için doğru yöntem değildir. ”~Doktor Altun'un altını çizdiği bir nokta daha var... Çok derinleşmiş boyun kenarı çizgileri ve göz altı çizgileri için de botoksun kullanılması yanlış sonuçlar doğurabiliyor. Oysa ki bu çizgiler için dolgu uygulamak gerekiyor. Botoks'un yanlış kullanıldığı alanlardan bir diğeri de ilerlemiş göz kapağı ve kaş düşüklüğü... Zira ‘sihirli iğne' bu iki problem için uygun bir tedavi yöntemi değil. Çok ilerlemiş göz kapağı ve kaş düşüklüğünde hastaların plastik cerrahiye yönlenmeleri daha doğru. Özellikle 65 ve üzerindeki yaşlarda, botoks tedavisi etkili olmayacaktır.


<#text>


<#text> DOĞRU BOTOKS


<#text> Peki botoks nasıl uygulanmalı? Öncelikle işlemi uzman birisine yaptırmak esas. Zira işlem mutlaka kişinin yaşına, fiziksel özelliklerine göre kişiye özel olarak uygulanmalı. Bunun yapılabilmesi için de gerekli değerlendirmeler yapılmalı. Aksi halde birbirinin aynı ifadeli yüzler ortaya çıkıyor. Bu da kişiyi güzelleştirmek yerine daha yaşlı ve ifadesiz görünmesine yol açıyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.