BOYUN İHMALE GELMEZ!

Yaşlanma önce boyun bölgesinden kendini ele verir. Önlem almakta geç kalmayın!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Şubat 2015
BOYUN İHMALE GELMEZ!
Yaşlanmaya karşı savaşımız bitmiyor! Öte yandan bu 'savaşın' stratejisini de doğru belirlemek gerekiyor. Nasıl mı? Mesela yüzümüze ve cildimize ne kadar önem veriyorsak boynumuza da aynı özeni göstermemiz gerekiyor. Çünkü boyun bölgesi yapı olarak yüz cildine göre daha hassas ve gevşek bir yapıya sahip. Sürekli kullanıldığı için de burada oluşan çizgiler daha derin ve kalıcı oluyor. Yüz ne kadar dinç, gergin ve bakımlı görünse de boyunda sarkma olduğunda bu olumlu etki tamamen 'görünmez' oluyor. Boynun, zamanın izlerinden neden bu kadar hızlı etkilendiğine gelince: İnsanlar yaşlandıkça omurlar çöktüğü için boyda kısalma yaşanıyor. Kişinin duruşundaki bu kısalmaya bağlı olarak, boyunda da duruş bozukluğu ve kısalma yaşanıyor. Bu da burada bir deri fazlasının, kırışıklık ve halkaların oluşmasına neden oluyor.

20'li yaşlarda boyun ölçüsü 25 cm civarındayken, 70'li yaşlarda 20 cm civarına geriliyor. Bu konuda etkilenmeyi en aza indirmek için kemik yapısını güçlendirmek gerekiyor. Spor ve iyi beslenme, tabii ki ideal çözümler. Ancak daha da etkili sonuçlar için estetik müdahaleden de faydalanabilirsiniz. 


Boyunda zamanla oluşan çizgiler ve boyun halkaları denilen belirtiler için son dönemde ön plana çıkan en etkili tedavilerden biri de üç boyutlu cilt gençleştirme uygulaması. Uygulamanın içeriği, lazer biyostimülasyon (prp+vitamin enjeksiyonu+fraksiyonel lazer), RF (radyo frekansı) ve ulthera. Uygulama kademe kademe yüzeyden derine ilerleyerek gerçekleşiyor. Teknik isimleri bir yana bırakıp özetleyecek olursak, sade bir anlatımla, radyo dalgalarının enerjisinden yararlanarak ciltte germe ve gençleşme sağlandığını söyleyebiliriz.

HERKESE UYGUN MU?
Peki yöntem boyun bölgesi sorunlu herkes için uygun mu? Op. Dr. Cihangir Toraman, boyun bölgesi uygulaması için kişinin cilt yapısının önemli olduğunu ve genellikle 30-35 yaşlarından sonra bu işleme ihtiyaç duyulduğunu söylüyor. Genelde 2-4 seanslık bir işlem etkili bir sonuç için yeterli olurken her işlem yaklaşık 30-45 dakika sürüyor. Uygulamanın olumlu sonucu boyun çizgilerinde hemen görülüyor, ayrıca özel bir dolgu yaparak da izler yok ediliyor. İkinci uygulamayla beraber düzelme kendisini daha net gösteriyor. Yöntemin kalıcılığı uzun yıllar sürmekle birlikte, yılda bir kez tekrar ettirmek gerekiyor. Tüm yüz bölgesine uygulandığı gibi, popo kaldırma ve selüliti azaltma amaçlı basen bölgesine, çatlakları azaltmak için karın bölgesine de uygulanabiliyor. İşlemin yüz germe ve popo kaldırıcı etkileri tek seansta, yaklaşık bir haftada, çatlakları ve selüliti azaltıcı etkileri ise birkaç seansta ortaya çıkıyor.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için: www.superplast.com.tr'yi inceleyebilirsiniz... 

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.