CANLANDIRICI BESİNLER

Diyet sırasında tüketebileceğiniz 'cilt canlandırıcı' besinler haberimizde!Diyet yaparken elbette hayat kolay değil. Ama biz kadınlar için, en önemli unsurların başında bu süreçte saçımızın ve cildimizin matlaşma problemi de var. Neyse ki, diyet listenizde yapacağınız birkaç küçük farklılıkla siz de diyetin bu etkilerini önleyebilir, çok daha canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Hem uzmanların ne dediğini de unutmayın, “Cilt, vücudumuzdaki en büyük organdır!” işte bu yüzden onu içeriden de beslemek gerekir...

SU
Son derece basit ama bir o kadar etkili. Su, vücut yenilenmesi için en önemli ihtiyaçlardan. İyi nemlendirilmiş bir cildin çok daha sağlıkla parladığını hepimiz biliyoruz. İşte bu yüzden daha parlak cilt veya saç için mutlaka vücudunuzun su ihtiyacını gidermeniz gerekir. Bunu zaten hep duyduğunuzu biliyoruz. Bildiğimiz bir nokta daha var: Yeterince su içmediğiniz! Su içmeyi ihmal etmeyin. Ufak bir not: İçtiğiniz suya biraz limon suyu eklemek, vücut için son derece yararlı olan anti-oksidan etki sağladığı için yağ yakımına da yardımcı oluyor.

YEŞİL ÇAY
Yeşil çayın yararları saymakla bitmez. Listenin başında ise yeşil çayın cilt kanserine karşı çok etkili olduğu var. Özellikle cilt kanserine sebep olan güneş ışınlarını bloke ettiği için kansere karşı büyük bir koruma gösteriyor. Bu yüzden yeşil çay güneş korumasına yardımcı oluyor ve cildinizin çok daha parlak ve canlı olmasına yardımcı oluyor.

NAR
Tam mevsimi! İçindeki anti-oksidanlar sebebiyle nar aslında cilt için oldukça etkili bir meyve. Özellikle cildin güneşe karşı olan bariyerini arttırıyor. Nar vücuttaki her hücreyi etkileyerek yaşlanma sürecini de yavaşlatıyor.

KIRMIZI ŞARAP
Kırmızı şarabın kalbe ne kadar iyi geldiğini hepimiz iyi biliyoruz. İçindeki anti-oksidanlar kan damarlarının hücrelerine etki ederek cilt yaşlanmasının önüne geçiyor ve çok daha sağlıklı ve canlı bir cilt için aynı zamanda hücreleri hazırlıyor.

EMEL OKŞAR