Deniz kenarında

Sağlıklı bir güneşlenme sezonu için tüyolar...

Havuzdan ya da denizden sonra gününüzün mahvolmaması için:

  • Kızaran bölgeleri serinletin: Her ne kadar acı veren bir yanma hissetmeseniz de, güneşlenmenin ardından cildinizde oluşabilecek hasarları önlemek için kızaran bölgelerinize yenileyici bir bakım yapmanız şart. Örneğin parfümsüz, panthenol içerikli bir köpük sprey işinizi kolaylaştırabilir.

  • Mantara geçit yok: Giydiğiniz bikini ya da mayonun doğal pamuktan üretilmemiş olması, özellikle vajinal mantarlara davetiye çıkarabilir. Kaşıntı başladığı andan itibaren içeriğide “clotrimazol” maddesi bulunan kremleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Cildiniz su toplamasın: Bikini ya da mayonuzu değiştirmediniz, cildinizi su toplayan bölgelerini serinletmediniz ve şimdi de sürekli tuvalete gitme ihtiyacı sizi rahatsız ediyor... Cildinizdeki yanma hissinin ilk sinyallerini aldığınız andan itibaren doktorunuzu aramayı ihmal etmeyin.

  • Ayaklara merhem: Sahildeki sivri taşlar ayak parmaklarınıza sadece batmakla kalmaz, bazen parmaklarınızı çizerek kanamalarına da neden olabilir. Bu yüzden havuz ya da deniz kenarına giderken çantanızda mutlaka yara bandı bulundurmayı ihmal etmeyin. Tabii yanında bir de ayak merhemi... 

Etİketler