Dünyanın En İyi Zen Merkezleri

Arınmanın mevsimi olmaz. Ama yeri?

Kendinizi şımartmanın zamanı olmaz. Ama yeri? İşte orada durun. Yorgun zihninizi dinlendirmek için derin meditasyonu, aşırı yüklenmiş bedeninizi arındırmak için sadece size özel terapileri hak ediyorsunuz. Hollywood ünlüleri, aristokratlar ve jet set üyelerine concierge servisi veren Quintessentially üyesi olan &Club'ın da önerileriyle sizin için dünyanın en iyi zen merkezlerini derledik.

Yapacağınız tek şey seçmek;
Sandy La­ne, Bar­ba­dos: Ro­ma mi­ma­ri­siy­le in­şa edil­miş, dün­ya­nın en lüks eg­zo­tik zen mer­kez­le­rin­den bi­ri olan Sandy La­ne'de dün­ya­da baş­ka ör­ne­ği ol­ma­yan, sı­cak taş­lı, ılık tah­ta kap­la­ma­lı ve çok özel ışık­lan­dır­ma­lı 14 ki­şi­ye özel te­ra­pi oda­sı bu­lu­nu­yor. Do­kuz sui­tin özel bah­çe­si, üçü­nün hid­ro­te­ra­pi ha­vu­zu var. ‹ki­si­nin ta­va­nı yıl­dız­la­rı gör­me­niz için ta­sar­lan­mış. Su al­tı ma­saj ban­yo­su ve “chak­ra te­ra­pi­”nin ya­nı sı­ra; fit­ness ve ae­ro­bik stüd­yo­la­rı var. Mis­tik at­mos­fer için­de Ka­ra­yip­ler, Uzak­do­ğu ve Av­ru­pa­lı fel­se­fe­le­rin den­ge­li şe­kil­de su­nul­du­ğu Sandy La­ne'de dün­ya­nın en ye­ni mo­dern eg­zer­si­zi de baş­la­dı: “Vib­rogym”. Yaş­lan­ma­yı ge­cik­ti­ren tek­nik, “po­wer pla­te”in fark­lı bir ver­si­yo­nu. Tam vü­cut ma­sa­jı, ki­şi­sel­leş­ti­ril­miş vü­cut te­ra­pi­le­ri, aro­ma­te­ra­pik yüz ba­kım­la­rı, yo­sun ba­kım­la­rı, ha­mi­le te­ra­pi­le­ri, er­kek gü­zel­lik ve yo­sun ba­kım­la­rı, özel ba­kım ve pa­ket­ler, sa­de­ce ko­nak­la­yan­lar için eg­zer­siz prog­ram­la­rı zen mer­ke­zin­de ve­ri­len hiz­met­ler­den bir ka­çı.
Re­zer­vas­yon: +1(246)444 2100

Shambhala Spa, Parrot Cay, Turks & Caicos Adaları: Karayipler'in millerce uzunluktaki pudra yumuşaklığındaki kumsallarında yer alan Parrot Cay'in, turkuvaz mavisi sularını kendine manzara edinmiş Shambhala Spa'sı birbirinden cool ve stylish bahçe ve okyanus manzaralı suitlere sahip. Tenis, su sporları, jimnastik ve yoga sınıflarının yanı sıra; bir Lotus restoranı ve klasik Akdeniz yemeklerinin tadını çıkarabileceğiniz geniş bir mutfağı var. 511 metrelik havuzu her tür su sporu için uygun. Kumsala yayılmış Karayip koloni mimarisiyle Parrot Cay, dünyanın en üst sınıf lüks otellerinden biri. Kişiye özel hizmetin en yüksek standartlarda sunulduğu bu “ada spa”sı, huzur ve uyum kelimelerinin anlamlarını içe ren adına uygun şekilde vücudunuzu baştan aşağı yenilemenizi ve enerjilerinizi dengelemenizi sağlamak için tasarlanmış. Masaj odaları ve spa terapisi için özel kır villalarında pilates, yoga, Thai masajı, vücut bakımları ve şifa terapilerinin sunulduğu merkezin, çok özel aromatik yağlarla yapılan holistik Shambhala masajı ise oldukça ünlü.
Tel: +44(0)20 7380 8572

The Oberoi, Mauritius: Burası en basit ifadeyle bir spa tapınağı. Konuklar buraya huzur, dinginlik ve en yeni şifa terapilerini almaya geliyorlar. Geleneksel Mauritius konukseverliğiyle hizmet veren The Oberoi'nin, taze Hindistan cevizi özleriyle yapılan derin masajı dünyanın başka yerinde yok. Burada aynı zamanda yerel yağlar ve meyvalarla geleneksel Mauritius terapilerinin yanı sıra; diğer tüm klasik spa hizmetleri en lüks seviyede veriliyor. “Kaplumbağa Körfezi”ndeki (Turtle Bay) The Oberoi, dünyanın en lüks otel sınıflarından “Pointe aux Piments”nın üyesi. 600 metre boyunca Hint Okyanusu sahilinde uzanan otelin çok geniş subtropikal bahçeleri var.
Tel: +230 2043600

Begawan Giri, Ubud, Bali: İşte çok ödüllü, çok lüks bir zen merkezi daha. Hayatınızın en lüks tatilini geçirebileceğiniz oldukça sıra dışı bir coğrafyaya sahip. COMO Hoteller Grubu üyesi, Conde Nast okuyucularının, dünyanın en iyilerini seçtiği “Best of the Best”in 2002 yılı “Seyahat Ödülleri”nin bir numarası. Ve “Dünyanın en iyi denizaşırı hotel spa'sı” (Best Overseas Hotel Spa) ödülü sahibi. “Bilge insanın dağı” anlamına gelen Begawan Giri, adına uygun şekilde tanrıya yakın tepelikler üzerinde kurulmuş ultralüks; ama bir o kadar da doğanın içinde villalardan oluşuyor. Sık ormanın yanı başındaki merkez, Bali'nin en yaratıcı ve kültürel merkezi Ubud'a da çok yakın. Birbirinden özel beş farklı tarzda inşa edilmiş 21 suit ve 10 villasıyla sekiz hektarı aşkın bereketli tropikal bahçeler arasında yer alıyor.
Rezervasyon: +44 (0)1244 202 000