ELMAS DOLGU İLE GELEN GENÇLİK

Antioksidan ile gelen güzellik Elmas dolgu hakkında merak ettiklerimizi Dermatolog Dr. Ilgın Minoğlu ile konuştuk.

Deri yaşlanmasında genetik yatkınlık önemli bir faktör olmakla beraber; güneş ışınları, sigara-alkol kullanımı, diyet alışkanlıkları, aşırı makyaj yapılması diğer etken faktörler arasında yer alıyor. Yaşla beraber ciltte azalan kolajen ve elastin miktarı ile hyaluronik asit eksikliğine bağlı nemsizlik ve ince kırışıklıklar ortaya çıkar. Pek çok kişi ciltteki hyaluronik asit miktarını arttırmak için bazı kremler ve serumlar kullanır fakat bu şekilde derinin alt tabakalarına ulaşma şansı son derece düşüktür. Kremlerin haricinde cilde uygulanan ve gençliğini geri kazandıran elmas dolgu uygulamasını Dermatolog Dr. Ilgın Minoğlu ile konuştuk. 

Elmas dolguyu neden yaptırmalıyız? 

Elmas dolgu içeriğindeki hyaluronik asit ve en kuvvetli antioksidanlardan biri olan sorbitol sayesinde; cildimizin kaybettiği nemi geri kazandırır, ciltte hızlı bir tazelik hissi ve ışıl ışıl bir görüntü ortaya çıkarır. Özellikle de biz kadınların en çok istediği şey bu değil mi? Işıl ışıl, taptaze bir cilt..

Elmas dolgu uygulaması nerelere yapılır?

Elmas dolgu uygulamasını, sadece yüzümüze değil aynı zaman da boyun ve dekolte bölgesine, ellere de yapmak mümkündür. Elmas dolguyu; ince kırışıklıkları gidermek, ciltteki elastikiyeti arttırmak, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların tedavisinde, cilde parlaklık ve nem kazandırmak için, el üstündeki ince çizgileri gidermek ve nemlendirmek için kullanabiliriz.

Elmas dolgu nasıl uygulanıyor? 

Öncelikle cildimize anestezi kremi sürülür, yaklaşık 20-30 dakika sonra da uygulamamıza başlarız. Uygulama ise ince iğneler veya kanül yardımı ile cilt altına küçük enjeksiyonlar şeklinde yapılır ve son derece konforlu bir uygulamadır.

Elmas dolgu kaç seans yapılmalıdır?

Kaç seans uygulama yapılması gerektiğine hastalarımızın cildini, nem ihtiyacını değerlendirerek karar veririz ama ortalama 2-3 seans genellikle yeterlidir.

Hastalarımızı 2 hafta sonra kontrole geldiklerinde tedavinin etkisinin başladığını, ciltte oluşan canlılık ve nemi görmek mümkündür.

Elmas Dolgu’nun diğer cilt gençleştirme tedavilerinden farkı ve üstünlükleri nedir?

Elmas Dolgu, diğer cilt gençleştirme tedavilerine kıyasla çapraz bağlı ve çapraz bağsız hiyalüronik asit seçenekleri ile cildinize en uygun ürünü seçme imkanı verir. Elmas Dolgu , üretim aşaması sırasında patentli IPN-Like teknolojisini kullanır. IPN-Like çağımızın gelmiş olduğu son nesil teknoloji olup, toksin(BDDE) içermeyen bir çapraz bağlanma teknolojisidir.Bu teknolojisi sayesinde granülom,nodül,ödem gibi istenmeyen sonuçlar gözlenmezken güvenle kullanılan ürünler yartılmış oluyor.