ESTETİĞİN MEVSİMİ OLUR MU?

ESTETİĞİN MEVSİMİ OLUR MU?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Mayıs 2014
ESTETİĞİN MEVSİMİ OLUR MU?
Birçok insan yaz aylarında estetik operasyon geçirmekten korkuyor: İzlerin kapanmaması, leke kalması, yeterince etkili olmaması gibi endişeler korkunun başlıca sebepleri. Bunun doğru olup olmadığını merak ettik ve Op. Dr. Hakan Gündoğan'a sorularımızı yönelttik.








Estetik operasyonların yazın yapılmasında bir sakınca var mı?


Halk arasındaki yaygın kanının aksine yazın estetik operasyonların geçirilmesinde hiçbir sakınca yok. Operasyon sonrası dönem açısından önemli olan, iyileşmekte olan ameliyat izlerinin ve eğer varsa morlukların güneş görmemesidir. Vücut estetiği sonrası bırakılan tüm izler bikini sınırları içinde kaldığından ve liposuction (yağ aldırma) işlemi zaten izsiz bir işlem olduğundan bu operasyonlar yazın rahatlıkla yapılabilir. 





Hangi aylarda estetik operasyonlar çoğalıyor?


Estetik cerrahi isteyen hastaların çoğu vücut şekillendirme ve göğüs estetiği başta olmak üzere operasyonlarını hemen yaz öncesi geçirip tatile yeni görünümleri ile girmek isterler. Nisan ve temmuz ortasına kadar olan dönem, estetik cerrahinin en yoğun sezonudur. Yazın en sık estetik yaptıran grup ise yurt dışında yaşayan, tatil için ülkemize gelen Türkler.~ Peki yaz sonrası?


Yaz tatilinin bitmesine yakın, okulların açılmasından bir ay önce en sık burun estetiği operasyonu yapılmaktadır.





Botoks, dolgu PRP gibi ameliyatsız işlemlerin de yazın yapılması uygun mu?


Bu gibi yüz gençleştirme işlemlerinin de yazın yapılmasında sakınca yoktur. Hatta botoks enjeksiyonu, genellikle yaza girmeden önce ya da yazın tercih edilen bir uygulamadır. Çünkü güneşli ortamlarda özellikle kaş çatma ve göz kenarlarını kırıştırma mimiğini azaltmak ve daha dinlenmiş ve canlı görünüm için yazın sıkça botoks uyguluyoruz. Benzer şekilde özellikle yazın sıkıntı yaratabilen aşırı koltuk altı terlemesi de botoks ile önlenebilmekte ve yazın en sık yapılan ameliyatsız estetik işlemlerinden biri olmaktadır.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.