GÖĞÜS ESTETİĞİ

Estetik operasyon öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmeliyiz?

Aslında çoğu operasyondan önce kafamızdaki en büyük soru işaretlerinden biridir dikiş izleri. Elbette söz konusu bir estetik operasyon olunca, hele hele bir de göğüs estetiği ise görsellik biraz daha öne geçiyor. Ünlü Amerikalı Dermatolog Dr. Howard Murad, bu konuda dikkat etmemiz gerekenleri açıklayarak bizlere önerilerde bulunuyor;
Herhangi bir operasyona girmeden önce size uygun olan ve güvenilir bir doktor için kapsamlı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Çoğu doktor bu işlemi farklı yöntemlerle gerçekleştirdiğinden, önemli olan sizin için uygun olan işlemi bulmaktır. İstek ve ihtiyaçlarınıza göre çeşitli görüş almak için birden fazla doktora görünmekten çekinmemelisiniz. İşlem gerçekleştikten sonra hızlı iyileşme ve yara izini azaltmak için öğünlerinize kolajen sentezini artıracak besinler eklemelisiniz. Örneğin avokado, soğuk su balıkları, ceviz, antioksidan bakımından zengin meyve ve sebzeleri öğünlerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca yumurta ve fasulye gibi yiyecekler, yara izlerini ortadan kaldırmayı destekleyen amino asit ve proteinlerce zengin besinlerdir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.