HER ZAMAN HER YERDE SPOR

Yeni yıl kararlarınıza spor yapmayı eklediniz mi? O zaman haberimiz sizin için!

Erdem Oraylı ERDEM ORAYLI 30 Mart 2015
HER ZAMAN HER YERDE SPOR
Yeni yıl kararlarınıza spor yapmayı eklediniz ama spor salonuna gidecek vakit bulamamaktan mı endişe ediyorsunuz. O zaman kişisel antrenörünüz 'küçülüp de cebinize girse?'... Şaka yapmıyoruz! Cep telefonunuza indireceğiniz ve verilen programlara düzenli olarak uyduğunuz takdirde sizi biçimlendirecek programlardan bahsediyoruz! Akıllı telefonunuz forma girmenize de yardımcı olabilir mi? Denemeye ne dersiniz?

1.NIKE TRAINING CLUB
Spor sizin için bir yaşam biçimiyse ve nerede olursanız olun rutininizi sürdürmeyi seviyor, zamanla yarışıyor ve sık seyahat ediyorsanız bu aplikasyon tam size göre! Bu programda öncelikle kendinize uygun bir egzersiz seçiyorsunuz, ki bol seçenek var... Sonra 15 dakika süren ‘odaklanma' egzersizi ile kuvvet kazanıyor, kişiselleştirilebilen programlarla seyahatte de form tutmaya devam edebiliyorsunuz. Nike Training Club, içine önceden yüklenmiş 100'den fazla egzersiz programına sahip. 15 dakikalık esneme seansından 45 dakikalık kardiyo eğitimine, herkese uygun seçenekler sunuyor. Videolarla tamamlanan dört kategoriden birini seçiyorsunuz: Zayıflayın, Sıkılaşın, Kuvvetlenin ve Odaklanın. Aynı zamanda hedeflerinizi temel alarak kendi programınızı geliştirmenize de izin veriyor ve nasıl ilerlediğinizi izliyor. NIKE TRAINING CLUB adıyla akıllı telefonuza indirebilirsiniz. Ücreti de yok!

2. 7 MINUTE WORK OUT CHALLENGE
Bu aplikasyon takip etmesi kolay, basit egzersiz videoları içeriyor. Her biri 7 dakikalık, çok yoğun, kısa süreli egzersizler. New York Times'da methedilen egzersiz fenomeni bu. Yerinizde koşmak, şınav çekmek, ağırlıkla çalışmak, oturarak veya sırtüstü yapılan hareketler ve çömelmelerin hepsinin aynı pakette olduğunu düşünün. Fazla ekipmana veya geniş mekana ihtiyacınız yok, ayrıca nasıl ilerlediğinizi izleme şansınız olacak, olumlu geri bildirim alabilecek ve seans hatırlatmalarınızı günlüğünüze kaydedebileceksiniz.

3. YOGA STUDIO


Farklı beceri seviyelerini ve beklenen sonuçları hedef alan, önceden kaydedilmiş 65 adet yoga sınıfına erişme imkanı sunuyor (derin rahatlama meditasyonları veya sırt ağrısı için yoga gibi). Hazır bir dersi bitirebilir veya çeşitli pozisyonları ve egzersiz serilerini seçerek kendi dersinizi yaratabilirsiniz. Aplikasyonda bir ajanda fonksiyonu bulunuyor ve sizin derslerinizin izini sürüp kendini telefonunuzun takvimiyle senkronize ediyor. Bir sonraki ders için alarmı çalıyor.

4. TABATA TRAINER


Teması, Tabata eğitimi (yüksek tempoda, aralıklarla yapılan bir rutin) olan bu aplikasyon, kısa süre içinde kalp atışlarınızı hızlandıran egzersizler sunuyor. Her biri 8 dakika süren basit bir dizi hareketten oluşan sistemde, 20 saniyelik yoğun egzersizleri (çömelme, ileri atılma, şınavlar, dağ tırmanışları) 10 saniyelik molalar takip ediyor.


Kısa zamanda sonuç almak isteyenler için harika; üstelik parkta, arka bahçede veya terasta bile kolayca yapabilirsiniz.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.