INSTAGRAM’DA TAKİP ETMENİZ GEREKEN YOGA HESAPLARI

Evde yoga yapmak için ilham alabileceğiniz hesaplar…

Yoganın en güzel özelliklerden biri yer ve zaman tanımaması. Sadece on dakikanız ve dar bir alanınız varsa bile yoga yapabilirsiniz! Instagram üzerinde birçok yoga influencerı sosyal izolasyonda olduğumuz süre boyunca bize ilham kaynağı olmanın yanı sıra canlı yoga dersleri ile dikkat çekiyorlar. İster bir yoga gurusu olun ister yeni başlayan… Aşağıda göreceğiniz hesaplarda ilham kaynağınızı bulacağınıza eminiz!


DOWNDOG YOGA
DownDog Yoga hesabı Instagram sayfaları üzerinden ücretsiz yoga dersleri sunuyor. Pazartesi, Salı, Perşembe veya Cuma günleri belirli saatlerde yoga derslerine katılabilirsiniz. Takvimi görebilmek için hesaba tıklayın. Yapmanız gereken tek şey matınızı yere serip yoga yapmaya başlamak!


CİHANGİR YOGA
Evde kaldığınız süre boyunca yoga pratiğinize ara vermenizi istemeyen Cihangir Yoga, bol bol ders videoları paylaşacağını söylüyor!


NEW YORK YOGA
Kısa bir süre önce ücretsiz online ders hizmeti vermeye başlayan New York Yoga Stüdyosu, farklı eğitmenler eşliğinde dersler sunuyor. Eğitmenlerin ve derslerin bilgisini New York Yoga Instagram hesabından görebilirsiniz. 


SKYTING
SkyTing kurucuları Krissy Jones ve Chloe Kernagha, evde kalanlar için yoga dersleri hazırlıyor! Instagram üzerinden canlı dersler vermeye hazırlanan SkyTing yogayı takipte kalın. 


STRALA YOGA
İzolasyon süresi için ücretsiz bir yoga ders serisi hazırlayan Strala Yoga; yüksek seviye dersler, çal��şmalar, grup ders videoları ve workshop gibi bölümler ile evlerinize geliyor. Instagram’ın IGTV’sini nefes ve meditasyon egzersizlerine ayıran Strala Yoga, izolasyon süresi boyunca dingin ve huzurlu olmamızı istiyor. 


YOGAKIOO
Derslerine bir süreliğine ara veren YogaKioo Cadde, Youtube kanalına ders yüklemeye devam edeceğini duyurdu!


YOGA WITH ADRIENE
Youtube’un popüler yoga ve yaşam kanalının arkasındaki Adriene Louise, Instagram’ı üzerinden de yoga tavsiyeleri veriyor. Başlangıç seviyelerinden ileri seviyelere kadar birçok ders sunan Louise, aynı zamanda farklı şikayetlere yönelik egzersizler sağlıyor. 


GLO YOGA
Tanınmış eğitmenler tarafından online yoga, meditasyon ve pilates dersleri veren Gol Yoga’nın hizmetlerini 2 hafta boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Egzersizlerin yanı sıra uyku, nefes ve meditasyon gibi konularda tüyolar veren Gol Yoga şu sıralar ihtiyacımız olan her şey!


YOGA TIME STUDIO
Fiziksel derslere bir süreliğine ara veren Yoga Time Studio, meditasyon ve yoga egzersizlerini Instagram canlı yayınları ile sunuyor. 


THE UNDERBELLY YOGA
‘Everybody Yoga’ kitabının yazarı Jessamyn Stanley tarafından açılan ‘Underbelly Yoga’ platformu, vücut pozitifliği üzerine odaklanıyor. Bedeninizi olduğu gibi kabul etme fikrini vurgulayan platformun Instagram sayfasında tavsiyeler ve motivasyon paylaşımları var. 


GAIA
8 binin üzerinde yoga egzersizi ve belgeseli sunan Gaia Yoga’nın ilk haftası ücretsiz. Yoga pozlarında uzmanlaşmanız için tüyolar ve tavsiyeler paylaşan Gaia’nın Instagram hesabını takip edebilirsiniz. 


ALOMOVES
Popüler yoga giyim markası Alo Yoga, Alomves adındaki online yoga video üyeliği platformu açtı. İki haftalık ücretsiz deneme sunan Alomoves’da çeşitli egzersiz videoları ve tüyolar bulabilirsiniz. 


GITHA SATYA YOGA
Önümüzdeki haftadan itibaren online derslere yönelecek olan Githa Satya Yoga’nın Vinyasa, Yin ve Hamile Yogası gibi seanslarına katılmak için Instagram sayfasını takip edebilirsiniz. 


KERRI VERNA
Kaliforniya’da yaşayan yoga eğitmeni Kerri Verna, Amerika’da birçok ders ve seminer veriyor. Youtube kanalından ücretsiz dersler paylaşan Verna’nın platformuna üye olarak evde yoga egzersizlerini geliştirebilirsiniz. 


KINO MACGREGOR
Yogi ve yazar olan Kino MacGregor, Instagram sayfasını yoga pozları ve egzersizleri ile dolduruyor. 


ADVAYTA
Derslerine ara veren Advayta, online derslerine ara vermiyor! Birçok yoga ve meditasyon eğitmeninin online derslerini Advayta’nın Youtube kanalından takip edebilirsiniz. 


KOYA WEBB
Sağlık ve fitness koçu olan Koya Webb, Instagram sayfası üzerinden birçok yoga pozu ve motivasyon paylaşımları yapıyor. 


LAURA KASPERZAK
Hawaii’de yaşayan Laura Kasperzak, kızı ile beraber yoga yapıyor!


CLAIRE FOUNTAIN
Trill Yoga’nın kurucusu olan Claire Fountain, farklı vücut tiplerinin kendilerini özgüvenli hissedebileceği bir online platform sunuyor. Yoga pozları ve egzersizleri paylaşan Fountain’i izolasyon süresi boyunca takip edebilirsiniz.