KISA OLMAK KADER DEĞİL

Kısa boylu olabilirsiniz, ama kısa boylu görünmek zorunda değilsiniz!

Kızlar maalesef (!) boy konusunda hepimiz şanslı değiliz. Topuklu ayakkabıları da her zaman her şeyin altına kullanamıyoruz. Kullansak bile bir yerden sonra hepimizin canı yanıyor. Fakat biz topuklu ayakkabı giymeden de bu soruna bazı çözümler olabileceğine inanıyoruz ve işte bu yüzden de kısa boylu olmak kader değil diyoruz!

1. Her zaman yüksek bel giymeyi tercih edin. Ne giydiğinizin önemi yok; pantolon, etek, sort, elbise... Mutlaka yüksek belli olanları tercih edin. Böylece göz yanılsaması yaşatarak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

2. Saçlarınız çok uzun olmasın. Saç ne kadar uzun olursa boy da o kadar kısa görünecektir. İlla kısacık kestirin demiyoruz ama çok uzatmamakta da fayda var. 

3. Tek renk giyinmeyi tercih edin. Tepeden tırnağa aynı renkte giyinmeniz, uzun bir çizgi izlenimi sunmanızı sağlar. Bu da sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir.

4. Midi boy etek ya da elbiselerden uzak durun. Ya mini giyin ya da maxi. Midi boylar sizi olduğunuzdan da kısa gösterir.

5. Bileksiz ya da açık ayakkabı giymeyi tercih edin. Giydiğiniz ayakkabının bileğinizi kesmemesi çok önemli. Çünkü böyle bir görüntü bacak boyunuzun kısa görünmesine neden olur. Fakat açık ayakkabı ya da sandalet tercih ederseniz, bu olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlar.

Etİketler