MEMELERİN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

Büyük memelerin yol açtığı sorunlar ve bunlara en yeni çözümler haberimizde!

Memeler bazen küçük bazense büyük olmalarıyla bize kadınlara sorun çıkartabiliyor. Özellikle küçük memeli kadınlar estetik kaygılardan dolayı, onları büyütmek için bıçak altına yatıyor. Estetik kaygılar bir yana, büyük meme düşündüğünüzden daha çok sıkıntıya yol açabiliyor. Superplast Estetik Merkezi ortak kurucusu Op.Dr. Hüseyin Güner, büyük memeli kadınları anlayabilmenin en etkin yolunun boynunuza beş kiloluk bir ağırlık alıp beş dakika yürümek olduğunu söylüyor.

Genel olarak büyük memeli kadınlardaki ortak sorun bel, boyun ve sırt ağrıları. Ayrıca bunlara ek olarak, yaz aylarında meme altlarının terlemesi ve mantar gibi birçok deri hastalığına neden olması da sık rastlanan bir durum. Bir diğer sorun ise, büyük memeli kadınlarda zamanla oluşan kamburluk gibi duruş bozuklukları.

AMELİYATLA MEME KÜÇÜLTME
Genel anestezi ile yapılan meme küçültme operasyonları, büyüklüğe bağlı olarak iki ya da üç saat sürüyor. Bu ameliyatlar için belirlenmiş birçok yöntem var; bu yöntemleri ise yine meme büyüklüğü belirliyor. Bu ameliyatlarda, belirlenen miktardaki fazla doku, yağ ve deri alınıyor; daha sonra ise meme uçları eski yerine getiriliyor.

LAZERLE MEME KÜÇÜLTME
Bu yöntemin en iyi yanı tabii ki cerrahi bir müdahalenin söz konu olmaması! Lokal anestezi ile yapılan işlemde, meme altı katlantısından açılan bir ya da iki mm'lik delikten ‘Slim Lipo' lazer aracı ile meme içerisindeki fazla yağlar eritiliyor. Eritilen yağın bir kısmı dışarı atılıyor, kalan kısmını ise vücut tarafından zamanla atılıyor. Yaklaşık 35-40 dakika süren işlemden sonra özel bandaj ve sütyenlerle memelere baskı uygulanarak sarkması engelleniyor.

Şunu da unutmamak gerekir ki, siz sağlıklı olduğunuz sürece memeleriniz boyutunun hiçbir önemi yok.
Önemli olan, sizin sağlıklı ve mutlu olmanız! 

Etİketler