MUTLAKA TAKİP ETMENİZ GEREKEN PİLATES HESAPLARI

Yoga derslerini tamamladık, sıra pilateste!

Pilates en güzel egzersiz formlarından biri olabilir! Genelde makinelerle tercih edilen pilatesi evde denemek düşündüğünüzden çok daha pratik. Pilates, fiziğinizi güçlendirmenin yanı sıra kaslarınızı geliştiriyor. Yoganın dingin ve kuvvetlendirici pozlarının yanı sıra evde egzersizlerinizde değişiklik yapmak isterseniz pilatese yönelmenizi tavsiye ediyoruz. 

Evde olduğumuz izolasyon süreci boyunca sıkılmak oldukça kolay bir durum. Bu nedenle can sıkıntınızı azaltmak ve spor için ilham kaynağınızı bulmanız için Instagram ve Youtube hesapları bir araya getirdik. Pilates eğitmenlerinin hazırladığı kısa videolar veya online grup dersler, evde kalma süremize renk katıyor. Sosyal izolasyonumuzda koltuğumuza yayılıp sadece film ve dizi izlemek olmaz! Kondisyonunuzu kaybetmemek ve evde kaldığınız süreyi verimli değerlendirmek için aşağıdaki Pilates hesaplarından faydalanabilirsiniz…


THE PILATES PTİngiliz Pilates eğitmeni Hollie Grant, internet sitesinde sunduğu online derslerin yanı sıra Instagram sayfasından ücretsiz egzersiz videoları paylaşıyor. Dünyanın sosyal izolasyonu için canlı yayınlar yapacağını duyuran Grant’in ders programına hesabından ulaşabilirsiniz. 


NEW YORK PILATESNew York Pilates Stüdyosu, farklı egzersiz videoları paylaşıyor. Sosyal izolasyon süresinde kondisyonunuzun düşmemesi adına derslerini internet ortamına taşıyan New York Pilates’in ders programına Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz. 


PİLATES GÜNLÜĞÜPilatesle ilgili birçok video ve bilgi paylaşan Pilates Günlüğü, aynı zamanda detoks ve beslenme önerileri veriyor. Sosyal medya üzerinden egzersiz ve detoks grupları kuran Pilates Günlüğü, sosyal izolasyon süremiz boyunca belirli günler canlı yayın pilates dersleri yapıyor. 


BLOGILATESBir milyonun üzerinde takipçisi olan pilates gurusu Cassey Ho, hem Youtube’dan hem de Instagram sayfasından egzersiz videoları paylaşıyor. 


PİLATES ANNESİYoutube kanalının yanı sıra Instagram hesabından egzersiz videoları paylaşan Uzman Fizyoterapist Büşra Canarslan, klinik ve gebe pilatesi gibi farklı dersler veriyor. Evinizde yapabileceğiniz egzersizleri Instagram hesabından paylaşan Canarslan’ı takip edebilirsiniz. 


REAL PILATES


Sosyal izolasyon boyunca fiziksel derslerini internet ortamına taşıyan Real Pilates, internet siteleri üzerinden ücretli sanal grup dersleri sunuyor. 


FIT BY GAMZEPersonal Trainer olan Gamze Demirkıran Okutan, farklı pilates egzersizlerini Instagram hesabından paylaşıyor. Sosyal izolasyon süresince kendinizi iyi hissetmeniz için kısa videolar hazırlayan Okutan’ın derslerini izleyebilirsiniz. 


LOTTIE MURPHYYoutube hesabından pilates videoları paylaşan Lottie Murphy, Instagram sayfasında ise IGTV üzerinden egzersiz videoları paylaşıyor. 


GÖKÇE GÖKSU
Pilates ve Yin Yoga Eğitmeni olan Gökçe Göksu, Instagram hesabı üzerinden beslenme tavsiyeleri ve egzersiz videoları paylaşıyor. Ara sıra kızını da görebileceğiniz ders videoları, evde kısa egzersizler için ideal. 


VIE PILATES
Pilates eğitmenleri Sylvia Bastianon ve Breaker Roberts tarafından yürütülen Vie Pilates hesabı, pilates egzersizleri ve geliştirmek istediğiniz bölgeler konusunda tavsiyeler veriyorlar. 


BURCU TUNCOKPilates Eğitmeni olan Burcu Tuncok, sosyal izolasyon süresi için evinin her odasından farklı egzersiz videoları paylaşıyor. Mutfaktayken farklı, salondayken farklı pilates hareketleri denemek için Tuncok’u takip edebilirsiniz. 


FLUID FORM PILATESKirsten King tarafından Avustralya’da yürütülen Fluid Form Pilates stüdyosunun Instagram hesabı evde deneyebileceğiniz egzersiz videoları ile dolu!


PILATES TVDünyanın farklı yerlerinden Pilates eğitmenlerinin videolarını paylaşan Pilates TV hesabını çeşitli kısa egzersiz tüyoları için inceleyebilirsiniz. 


LISA HUBBARD PILATES
Pilates eğitmeni Lisa Hubbord, Youtube kanalından egzersiz videoları paylaşırken aynı zamanda ücretli online dersler sunuyor. Instagram sayfasında evde deneyebileceğiniz figürler paylaşan Hubbard’ı takip edebilirsiniz. 


SEDA ALTINGold Pilates Stüdyo’nun kurucusu Seda Altın, Youtube kanalında paylaştığı pilates eğitim videolarının kısa kesitlerini Instagram hesabından paylaşıyor. Her gün deneyebileceğiniz evde pilates videoları ile kondisyonunuzu kaybetmeyeceksiniz!


T FORM PILATESTamara Weston’un yönettiği pilates stüdyosuna evden katılabilirsiniz! Nasıl mı? Facebook ve Instagram’da canlı yayın videoları paylaşan Weston, sosyal izolasyon süresi boyunca ücretli grup dersleri verecek.