POPONU DİK TUT!

'Eyvah popom sarkıyor!' Biliyoruz hepimizin başına geliyor! Neyse ki çaresi var.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Ağustos 2014
POPONU DİK TUT!


Poponuz sarkıyor mu? Fazla mı düz? Yoksa aşırı hacimli mi? Çaresiz değilsiniz! ELLE'in seçtiği fitness eğitmenlerinin en iyi egzersizlerinin tamamı ELLE Ağustos sayısında Alexandra Link'in haberinde! Burdaysa sizin için haberimizden bir ipucu!

Sarkık popo


Kalça kas sistemimiz üç ayrı kastan oluşur: Büyük, orta boy ve küçük kalça kası. Sarkık popoda büyük kalça kası güçsüzdür. Bu sorunu çözmek için yüzme ve koşu en uygun spor dallarıdır. Özellikle kurbağalama, kalça kaslarını yoğun şekilde çalıştırır; çünkü bacaklar yer çekimine karşı yatay pozisyonda tutulmak zorundadır. Koşu sadece yağları yakmakla kalmaz, aynı zamanda bütün kalça kas sistemini güçlendirir. Yeni antrenman sistemlerinden Fit In Time, kişi odaklı antrenman metodunu EMS teknolojisi eşliğinde yapılan egzersizlerle birleştirerek seksi kalçalara sahip olmanızı sağlar. Bu sistemde koşu ve yüzme antrenmanlarında kalçalarınızı güçlendiren hareketler havuza girmeden ve stüdyo ortamında simüle edilir. Hareketlerinizi düzelten bir antrenörünüz de varsa ki, Fit In Time sisteminde bu standart, ne mutlu size! Etiler'de bulunan Private Training Studio yaratıcısı, Certified World Master Trainer ve aynı zamanda Fit In Time markasının Master Trainer'ı olan Barış Çunguroğlu, Fit In Time sistemiyle her türlü egzersizi hiç düşünmeden birleştirebileceğinizi ve kısa zamanda çok etkili sonuçlar alacağınızı söylüyor. Evde yapabileceğiniz egzersizler de var:

-Ellerinizi 90 derecelik bir açıyla duvara dayayın, kollarınızı hafifçe bükün, dik durun, bir dizinizi arkaya doğru bükün ve diz ardı çukuruna rulo şeklinde sarılmış bir havlu yerleştirin.


-Üst gövdenizi hafifçe öne doğru eğin ve bükülmüş dizinizi kalça hizasında kaldırın. Kalçanızı düz tutun.


-Dizinizi hafifçe yukarı çekip aşağı indirin. Bu hareketler büyük kalça kasını çalıştırır.


-İkinci seçenek: Dizinizi kalça hizasında tutun ve havluyu baldırınızla sıkıştırın.


-Üçüncü seçenek: Dizinizi hafifçe yana doğru döndürüp yukarı çekin ve aşağı indirin.


-Diğer bacağa geçin, her seçeneği 20 kez tekrarlayın.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.