SELFIE GİZEMİ ÇÖZÜLDÜ

“Ben gerçekten böyle mi görünüyorum?” sorularına son!

Mükemmel selfie’yi çekmek için şekilden şekile giriyoruz.

“Bu olmamış, bu çok karanlık, yüzüm kötü çıkmış…” diye diye yüzlerce resmi silip yenisini çekiyoruz.

Hiç birşey işe yaramayınca da gelsin filtreler! Amerikan Yüz Estetiği Akademisi’ne göre, selfie’lerde daha iyi çıkmak için estetik yaptırmaya gelen hasta sayısı %55 oranında artış göstermiş. Yok artık demeyin! Çünkü sosyal medya artık yeme içme gibi günlük hayatın rutinlerinden birine dönüştü.
Selfie’lerde bazen çok kötü çıkabiliyoruz… Ancak üzülmenize gerek tok çünkü JAMA Plastik Cerrahi’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı araştırmalara göre, kameranın yüzünüze olan yakın mesafesi “yansıtma nedeniyle yüzün bozulmasına neden oluyor.” Aynı lunaparklardaki aynalar gibi selfie çektiğinizde de aynı etki yüzünüzde görülüyormuş.Selfie’lerde burnunuz veya dudaklarınız tuhaf, veya yüzünüz şişmiş görünüyorsa, bunlara hemen inanmayın. Dr. Paskhover, selfie’lerin burnunuzu %30 oranında daha büyük gösterdiğini buldu. Mükemmel selfie’yi çekmek için kolunuzun olması gereken uzunluğu da hesaplayan Dr. Paskhover,  kolunuzun 1.5 metre uzunluğunda olması gerekiyor Bu nedenle selfie’lerde çok kötü çıkıyorum diye üzülmenize gerek yok çünkü mükemmel selfie diye bir şey yok..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.