SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE GÜZELLİĞİNİZİ ÇEKİCİ DUDAKLAR İLE TAMAMLAYIN!

Son yılların popüler estetiklerinden olan French Kiss dudak dolgusu ile ilgili detayları Op. Dr. Gökhan Haytoğlu ile konuştuk.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, güzellik anlayışında dudakların büyük önem taşıdığını ve dolayısıyla kadınların tercihi dolgun, hacimli ve etkileyici bir görünüme sahip olan dudaklara kavuşmak olduğunu vurguladı. French Kiss dudak dolgusu ile ilgili merak ettiklerimizi Op. Dr. Gökhan Haytoğlu'na sorduk... 

İdeal dudak nasıl olmalı? 

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu: Çekici ve güzel bir dudakta; alt dudak, üst dudaktan üçte bir oranında daha dolgun olmalı, gülümserken diş etleri ortaya çıkmamalıdır. Güzel dudağın kriterleri dudağın hacmi, genişliği, simetrisi, alt ve üst dudağın birbiri ile orantısı olarak sayılabilir. Dudak dolgusu ile dudaklarınızı dolgunlaştırılmasının yanında şekil bozukluklarını giderebilir ve kontür yaparak daha belirgin dudak hatlarına sahip olabilirsiniz.

French kiss dudak dolgusu nasıl yapılır ?

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu: Öncelikle dudağa sürülen bir anestezik krem ile enjeksiyon işleminin acısız olması sağlanır. French kiss dolgu maddesi enjekte edildiği bölgeye hacim vermekte ve etkisi hemen görülmektedir. İçeriğindeki hyalüronik asitin yanı sıra bilinen en güçlü antioksidanlardan birisi olan mannitol bulundurması diğer dolgulardan farklı kılmaktadır. İnce uçlu enjeksiyon iğneleri ile enjekte edilerek dudağa istenildiği gibi hacim verilir. Ortalama 15 – 20 dakika süren ağrısız ve basit bir işlemdir. Böylece, dudağın cazibesini artıracak kıvrımlar da belirgin bir şekilde ortaya çıkarılır.

Kimlere uygulanır ?

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu: Dudak dolgusu gençlerde alt ve üst dudak oranlarını uyumlu bir şekilde artırmak için ve dudaklardaki yaşlanmaya bağlı olarak oluşan hacim kaybını gidermek için yapılır. Dudaklar yüzün sağlık ve mutluluk göstergesi olan en önemli organlardan birisidir

Hangi durumlarda uygulanmaz ?

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu: Hamilelere, aktif uçuk sorunu olanlara, iltihabi deri sorunu olanlara ve kullanılan dolguya karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde uygulanmaz.

Kalıcılık süresi ne kadardır ?

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu: Dolgunun kalıcılığı kişinin mimik yapma alışkanlıklarına, çevresel şartlara göre değişir. French kiss dudak dolgusu içerisinde bulunan hyalüronik asit 6-12 ay süreyle kalıcıdır. Aynı zamanda farklı çapraz bağ teknolojisi sayesinde hem doku ile uyumlu hem de kalıcılık süresini uzatmaktadır. Fakat düzenli olarak dudak dolgusu yaptıran kişilerde dudak dolgusunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.