YAZ ESTETİĞİ

Sıkı bir karın ve pürüzsüz dekolteyle bikini giymenin keyfine varın.Gönül rahatlığıyla bikini, mayo giyip deniz ve havuz sefası yapmamıza olanak sağlayacak estetik uygulamalar, operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Yaz keyfi için gün sayanların başvurduğu operasyonların başında da “meme” ve “karın” estetikleri geliyor. Bikini bölgesindeki koyulaşmaya son veren “lazer bleaching”le cilt güzelliği için yapılan “dekolte estetiği” de popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Akne ve lekelerden de kurtulmayı sağlayan “lazer” uygulamaları da yaza hazırlık sürecinde yapılıyor. Op. Dr. Nuri Battal, bu konuda şu açıklamalarda bulunuyor.

Bikini için daha sıkı bir karın...
Aşırı kilo alma, hamilelik gibi nedenlerle karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme görülebilir. “Abdominoplasty” (karın germe) ameliyatıyla karın bölgesindeki sorunlardan kurtulup yepyeni bir görünüme kavuşmak mümkün. Bu ameliyat, karın bölgesinde oluşan çatlaklar ve sarkmalardan da kurtulmayı sağlıyor. Karın duvarındaki gevşeklik giderilip derinin fazlalığının kesilmesinin ardından bel ve kalçaların yan tarafındaki yağlar çekilerek alınıyor, karına düzgün bir biçim veriliyor. Kesiler bikininin altında kalacak şekilde, yatay olarak yapılıyor. Zaman içinde de kesi izleri belirsiz duruma geliyor ve görünür bir iz kalmıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.