YAZA 5 KALA İNCELMEYE KARARLIYIZ!

Daha iyi hissetmek ve hayal ettiğiniz görünüme yaklaşmak için ameliyatsız uygulamalardan ve alternatif yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Mayıs 2021
YAZA 5 KALA İNCELMEYE KARARLIYIZ!

Kimimiz için göbek bölgesinde bir türlü gitme- yen inatçı bölgesel yağlar, kimimiz için de basen ve popodaki selülit görünümü. Bu minik sorunlarla mücadele ederken size yardımcı olacak alternatif  uygulamalarla  durumu kolaylaştırabilirsiniz. Tabii burada  bu yöntemlerin hiçbir şekilde tek başına etki göstermeyeceğini ve sadece incelmek için değil; aynı zamanda daha sağlıklı olmak için de beslenme ve egzersizle desteklenmesi gerektiğini baştan belirtelim.

HIZLA FORM TUTMAYA HAZIR OLUN

Yaz öncesi daha sıkı ve şekilli bir vücuda sahip olmanıza destek verecek uygulamalarla istediğiniz vücut ölçülerine sahip olma işini biraz daha kolaylaştırabilirsiniz. Medikal spa ve estetik kliniği olarak kişiye özel hizmetler sunan Sculpture’ın vücut şekillendirme uygulamaları ve sağlıklı beslenme  danışmanlık  hizmetleri,  bedeninizde değişim yaratabilmeniz  adına sunduğu farklı alternatifleriyle bu yolda size yardımcı olabilir. Bunlar arasında bizim ilgimizi Schwarzy uygulaması çekti. Ne işe yarıyor derseniz; kas yaparken  aynı zamanda  yağ yakmaya da destek vererek ideal forma sahip olmanızı sağlıyor.

SCHWARZY, KAS GELIŞIMINI ARTIRIP, YAĞLARIN AZALMASI IÇIN ÇALIŞIYOR

Birçoğumuz pandemi döneminde aksayan spor rutini, düzensiz beslenme, stres gibi birçok sebepten dolayı gereksiz kilolar aldık ve formdan düştük.  Ama yazın yaklaşmasıyla durumun  ciddiyeti arttı ve en hızlı şekil- de form tutmanın yollarını arar olduk. Sculpture’ın yeni fonksiyonel  manyetik  stimülasyon  sistemi  Schwarzy, özellikle kas etrafında birikmiş inatçı yağların giderilmesinde önemli bir rol oynayarak bölgesel yağlanmaya karşı alternatif sunuyor. Kas geliştirmeye ek olarak yağ yakma moduna da sahip olan uygulama, üç farklı çalışma sistemiyle kişinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda aerobik, şekillendirme ve güçlendirme modlarına sahip. Aerobik modu, lipid (yağ) azaltmaya yönelik kas gelişimini sağlarken şekillendirme modu ise kas tonunu iyileştirmeye ve güçlendirmeye yardımcı oluyor. Güçlendirme modu ise kas gücünü ve hacmini artırmaya  yönelik kasların çalışmasına etki sunuyor. Bu üç etki sayesinde ortalama 20-45 dakika gibi kısa bir sürede hem kas yapma hem de yağ yakma imkanı elde ediyorsunuz. En etkili sonuç için haftada 2 kere ve toplam 8 seans uygulanması öneriliyor. Denemekte fayda var.


İLK ADIM: Sağlıklı beslenme

Konu kilo verme ve sıkılaşma olunca alternatif tedavi yöntemleri ve uygulamalar umut vaat etse de; siz bunu egzersiz ve beslenme  rutininizle desteklemediğiniz sürece tek başına sizi tatmin edecek sonuçlar vermeyecektir.  Yani gündüz  gidip bir cihazla yağ  yakmaya çalıştıktan sonra  akşam eve gidip kocaman bir pizza ya da makarna yerseniz  bundan bir fayda  göremezsiniz. Dolayısıyla öncelikle beslenme  alışkanlıklarınızı  düzene sokmalı, sonra hayatınıza hareket  eklemeli ve beraberindeyse tamamlayıcı yöntemlerle bu işi garanti altına almalısınız.

Detoksa BAŞLAYIN! 

Vücudunuzu toksinlerden  arındırmak, hem beden hem de zihin temizliği yaşayarak hafiflemek için kendinize  vakit ayırıp bir detoks kampına  gitmek yaz  öncesi size eminiz çok iyi gelecek. Bunun için de Sianji Well-Being Resort Kaplıca Bodrum muazzam bir lokasyon. Bağışıklık sistemini destekleyici dört ayrı sağlık ve diyet programı sunan otelde;  Raw Food Detoks, Master Detox, Anti-Aging Diyet ve Ketojenik diyet programlarından size en uygun olanı seçerek  arınmaya ve hafiflemeye başlayabilirsiniz. Doktor eşliğinde seçeceğiniz bu beslenme programlarının yanında spa’da deneyimleyebileceğiniz özel masaj  ve bakım programları, kolema, yani kolon temizliği ve spor aktiviteleri ile tepeden tırnağa bir arınma deneyimiyle kendinizi çok daha iyi ve zinde hissedebilirsiniz. Bu arada tamamlayıcı  tedavi unsuru olarak bilinen ve birçok faydası  bulunan kaplıca  havuzunu da mutlaka deneyimlemelisiniz. Prof. Dr. Reha Yavuzer

Yağlarınızı dondurun! 

Ameliyattan  korkuyorsanız ve sonuçlar  için birkaç seansa razıysanız o zaman teknolojinin sunduklarından faydalanmaya hazır  olun. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi  Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer’den soğuk lipoliz yönteminin etkilerini dinleyelim. “Soğuk lipoliz istenilen bölgelerde yağların dışarıdan soğutularak parçalanmasını sağlayan bir yöntem. Bununla yaklaşık bir saat süren seanslarda belinizi inceltmek mümkün. Her bir seans ile ortalama 1 cm’lik incelme elde edilebiliyor. Soğuk ile dondurulan yağ hücreleri zamanla vücuttan atılıyor. Bu nedenle uygulama sonrası sonuçlar aylar içerisinde kendini gösteriyor. İstenilen bölgelere ve incelme hedefine göre seans sayıları belirleniyor. Bir miktar ödem ve morluğa neden olabilse de günlük yaşantınızı aksatmıyor. Bu nedenle ameliyatlı incelmeye ciddi bir alternatif. Bu arada ister ameliyatlı ister ameliyatsız yöntemlerle incelmeye karar verin; beslenme ve egzersizle ilgili tavsiyelere dikkat etmek burada çok önemli.”

Uzm. Estetisyen Burcu Ürge

Selülit ve çatlaklarla mücadele zamanı!

Kadınların ortak sorunlarından biri olan selülit ve çatlak görünümünü  minimuma indirmek için çalışmaların  ivme kazandığı bu dönem,  alternatif   yöntemlerle durumu kontrol altına almak mümkün. 7 Beauty Care  kurucusu Uzman Estetisyen Burcu Ürge; bu konuda  dikkat çeken Microplus ve PowerShape2 uygulamalarını anlattı. “Konforlu bir şekilde incelme ve sıkılaşma sunan ve tek seansta 72 saat spor etkisi vaat eden Microplus, lenf drenaj etkisiyle yağ hücrelerinin parçalanması ve selülit görünümünün azalmasında etki sunuyor.  Son dönemin en etkili ve popüler cihazları arasında yer alan Microplus, sıkılaşma ve incelmenin yanı sıra, ödem atımı ve metabolizma hızı üzerinde de etki gösteriyor.  Çatlaklara gelince; üçlü kombin bir sistemle çalışan, uygulama süresinin bölgeye göre 30-50 dk arasında sürdüğü PowerShape2, cilt yüzeyindeki özellikle çatlak görünümünün minimuma inmesine yardımcı oluyor. Bunun yanında dolaşımın düzene girmesinde de faydaları mevcut. Kolajen aktivasyonuna destek vermesi ve lifting özelliği de tercih sebeplerinden.”

Yazı: Nilay Yalçınkaya 

Fotoğraflar: Morten Quale Studio 

ELLE Türkiye Nisan 2021 sayısından alınmıştır.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.