YAZA GİRERKEN BİR ÖNERİ...

Aşırı terleme bahar aylarında kabusunuz olmasın. Terleme botoksu bu sorun için kolay bir çözüm...

Terleme insanlarda doğal olarak görülürken, aşırı terleme çok büyük sorunlar yaratabiliyor. Özellikle ter bezlerinin fazla çalışmasına bağlı olarak deri yüzeyine salınan terin artması sonucu, kişide gündelik yaşamı etkileyecek derecede fazla ve rahatsız edici terleme görülebiliyor.

Yazın yaklaşmasıyla aşırı terleme problemi olan kişileri bir telaş sarar, bilen bilir... Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, özellikle koltuk altları en çok terleyen ve maalesef kötü kokuya sebebiyet veren bölgeler olduğunu anlatırken, günümüzde ise bunun önüne geçmenin çok basit ve konforlu bir işlem olan koltuk altı botoksu ile mümkün olduğunu belirtti.  Koltuk altına yapılan terleme botoksu koltuk altlarının terlemesine engel olarak istenmeyen ter izlerinin ve kokunun önüne geçmiş oluyor. Özellikle sporculara düzenli uygulanan bu yöntem düzenli spor yapan kişilere ve spor yapmasa da aşırı terleyen kişilere hayat konforunu arttıran bir etki sağlıyor. Yalnızca koltuk altı değil; aşırı terleyen avuç içi ve hatta ayak altı terlemelerinde de kullanılabiliyor.

Terleme botoksu nasıl uygulanıyor?

Avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altındaki terlemeye karşı botoks oldukça pratik bir şekilde uygulanıyor. Problem olan bölgede ilk aşamada gerçekten terleyen bölge önce testlerle tespit ediliyor, daha sonraki aşamada bölgeye anestezi niteliği taşıyan kremler tatbik ediliyor ve 15 dakika beklettikten sonra uygulamaya başlanıyor.

Etİketler