YAZA HAZIRLIK VOL:01

YAZA HAZIRLIK VOL:01

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 14 Haziran 2014
YAZA HAZIRLIK VOL:01


Bu gün spor yapacağım... Yarın spora başlayacağım... Şimdi hemen gidip bir salona yazılacağım! Havalar ısınıp da bikinilerimiz, mayolarımız gardıroplarımızda durdukları yerden bile bir ‘öcüye' dönüşmeye başladığında peşpeşe sıraladığımız cümleler bunlar... Öte yandan işin bir de ‘acı gerçek' tarafı var! Bütçemiz olsa zaman bulamıyoruz spor yapmaya... Zaman bulsak, elimizde o kadar çanta işe gidip gelmeyi dert ediyoruz kendimize...

O zaman oyunun kuralını değiştirelim! Sporun, spor salonunun ve hatta son derece eğitimli işin uzmanı bir spor eğitmeninin size cep telefonunuz kadar yakın olduğunu söyleyelim? O zaman spor, muhtemelen gelecek zaman olmaktan çıkıp şimdiki zaman olarak dahil olurdu hayatınıza!

İşte NTC de (“The N+TC App”) bunu amaçlıyor. Açılımı Nike Training Club. Amacı biz kadınların sporu sevmesi, benimsemesi ve hayatının bir parçası haline getirmesi. Hatta bunun için bir aplikasyon da geliştirmişler.

AppStore ya da GooglePlay'e girip NTC adını aratmanız yeterli. Program ücretsiz olarak cihazınıza yükleniyor. Geriye de kaydolup, özelliklerinizi girerek size ve yaşam tarzınıza en uygun programı seçmek kalıyor!

Tüm vücudu çalıştıran programlar içeren uygulama, her seviyede kişisel fitness eğitimi veriyor. Bir diğer avantajı içinde 115'ten fazla antrenman türü olması. Uygulamayı kullanan sporcular, 1 aylık düzenli programdan ya da kendilerinin belirleyeceği kişişel programlardan yararlanabiliyor.~

Aplikasyonun içinde bir de özel bölüm var. Rio de Janeiro doğumlu voleybolcular Maria Clara ve Carolina Salgado kardeşlerin hazırladığı bu bölüm hepimizi yaza fit sokmayı hedefliyor. Etkili 5 egzersizden oluşan 15 dakikalık program, başta kol ve bacak kasları olmak üzere tüm vücudunu sıkılaştırıp geliştiriyor.

Geçtiğimiz salı günü ELLE ekibi olarak Bebekköy Mac'te, Nike'ın profesyonel eğitmeni Figen Yorgancıoğlu'nun yönetiminde denediğimiz bu program bizi zorladı ama son derece eğlenceli ve etkili oldu diyebiliriz. Burada Figen Hoca'nın egzersizleri yaparken işimize yarayacak ipuçlarını bulacaksınız: 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.Burada kısa bir eğitim videoasunu bulacağınız programın aplikasyonunu indirerek biçimlenmeye hemen başlayın deriz. Biz başladık bile!

Stil Editörümüz Gülşah Öztürk'ün hazırladığı bu stilin de size ilham verecek diye düşünüyoruz!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.