ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMASI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Diş Hekimi Deniz İnce’ye zirkonyum diş kaplama tedavisi ile ilgili merak edilenleri sorduk...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Haziran 2022
ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMASI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Zirkonyum diş kaplama son yılların en gözde diş hekimliği uygulamalarından biri olarak yalnızca beyaz, sağlıklı ve göz alıcı dişlere sahip olma değil aynı zamanda dişlerin görünümünden dolayı yaşanan öz güven kaybını giderme imkânı da sunuyor. Dr. Deniz İnce’ye zirkonyum diş kaplama tedavisi ile ilgili görüşlerini sorduk.

Zirkonyum Diş Kaplama İle Öz Güveninizi Tazeleyin

Dr. Deniz İnce zirkonyum diş kaplamaların beyaz renkli ve dayanıklı bir madde olan zirkonyumdan üretildiğini söyleyerek sözlerine devam etti: “Doku dostu özelliğiyle ön plana çıkan zirkonyum diş kaplama en popüler estetik diş hekimliği uygulamalarından biridir. Diş etleriyle uyumluluğu yüksek olan zirkonyum diş kaplamalar ön ve arka dişlerde güvenli ve konforlu bir kullanım imkânı sunar. Işığı geçirme özelliği zirkonyum dişlerin doğal dişlerle uyumlu, doğal ve sağlıklı bir görünüm sergilemesini sağlar.”

Zirkonyum diş kaplama tedavisi, hastalara detaylı bir diş muayenesi uygulanmasının ardından kişi özelinde tedavi planlanıyor. Dişte gerekli miktarda inceltme yapılarak dişlerin ölçüleri alınyor. Doğal dişlerle uyumlu olacak şekilde renk seçilerek zirkonyum diş kaplamalar hazırlandıktan sonra  kaplama geçici olarak dişlere yapıştırılıyor. Herhangi bir sorun olmaması durumunda kalıcı yapıştırma işlemi yapılır.

 Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

Dr. Deniz İnce açıklamalarını şu şekilde noktaladı: “Zirkonyum diş kaplama estetik açıdan hoş ve doğal bir görünüm sağlamasının yanı sıra sıcak ve soğuk hassasiyetine neden olmaması açısından da son derece avantajlıdır. Zirkonyum diş kaplamaların doku uyumluluğu yüksek olduğundan alerjiye neden olması riski yoktur. Diş etinin yanı sıra ağız dokularıyla da uyumlu ve hijyenik bir materyaldir. Metal çerçevenin zirkonyum diş kaplamada uygulanmaması nedeniyle bu tedavi sonucunda estetik açıdan iyi görünen ve doğal bir görünüm elde edilmesi mümkündür. Zirkonyum diş kaplama oksit beyaz renkte üretildiği için doğal dişlerden ayırt edilmesi söz konusu değildir. Korozyona karşı dirençli olan zirkonyum diş kaplama diş etlerinde renklenme oluşmasına da neden olmaz. Zirkonyum diş kaplamalar, tedavi sonrası ağız ve diş sağlığına gereken özenin gösterilmesi halinde uzun süreli olarak kullanılabilirler.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.