ZOOM GELDİ, ESTETİK PATLADI

Video konferans yöntemleri ve yükselen yüz estetiği uygulamalarının ilişkisini masaya yatırırken, estetik trendlerini de gözden geçiriyoruz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 31 Ocak 2021
ZOOM GELDİ, ESTETİK PATLADI

Bir yıldır gündemimize oturan zoom toplantılarıyla yüzümüze daha fazla odaklanmaya ve “mükemmellik” aramaya başladık.

Pandemi ile hayatımızın vazgeçilmezine dönüşen Zoom toplantılarında sanki kendi kendimize hitap ediyor, kendi kendimize konuşuyor gibi hissetmeye başladık. Bu da bir zamanlar fark etmediğimiz göz altı torbalarının, kırışıklıkların, yorgun yüz hatlarının eskisinden de fazla radarımıza girmesi sonucunu doğurdu. Zoom’a girmesek de karantinada daha fazla evde vakit geçirmek ve daha fazla aynaya bakmak, yüz “kusurlarımızla” daha fazla haşır neşir ediyor bizi. 

Tam da bu aşamada yardımımıza koşan yüz estetiği uygulamaları, botokstan göz altı ışık dolgusuna alt yüz germeden çene hattındaki operasyonlara rinoplastiden göz kapağı estetiğine uzanan geniş bir hatta, içimizdeki Narkissos’ları bir süreliğine mutlu ediyor. 

Anglosaksonların “Zoom Boom” diye tanımladıkları bu yeni durumu estetik uzmanlarının görüşleri doğrultusunda “zoom”layalım.  

Uzmanların yorumuyla yeni estetik trendleri ve yüz estetiği uygulamalarını ELLE Şubat sayısında okuyabilirsiniz. 

Yazı: Selin Miloşyan 

Fotoğraf: Laure Bernard


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.