4 ADIMDA MÜKEMMEL MATLIK

Bu sezonun popüler trendi mat rujları uygularken unutmamanız gerekenler!

ELLE Online Editor ELLE ONLİNE EDİTOR 20 Ocak 2015
4 ADIMDA MÜKEMMEL MATLIK
Evet, hepimizin başına geliyor! Yine geç kaldınız, toplantınız var ve makyaj yapacak vaktiniz yok... O zaman hemen makyajın süper kahramanına gidiyor eliniz: Rujunuza! Şöyle yoğun, dudağınızdan uçup gitmeyecek iddialı koyu bir renk durumu anında kurtaracaktır. Biliyoruz ama tabii o ruju doğru biçimde uygularsanız! Ruj sürmenin nesi zor olabilir ki diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama siz yine de farklı makyaj uzmanlarının ipuçlarına kulak verin aradaki farkı keşfedin deriz:

1- MAT RUJ AFFETMEZ!
Mat ruj parlatıcı ya da her gün uyguladığınız standart rujlar kadar ‘affedici' değildir. Bu da dudağınızdaki kusurların altı tek tek çizilecek anlamına gelir. Mesela kuru, çatlak dudaklar, dudak kenarındaki siyah noktalar ve çok daha fazlası! O nedenle dudağınızı ‘acil durumlara' hazır hale getirmelisiniz. Eğer dudaklara özel exflotiating bir kreminiz varsa kullanın deriz. Yoksa işte pratik bir öneri: Biraz vazelin krem ve diş fırçası! Tabii bu işlemi yaparken yumuşak, dairesel hareketler uygulamaya ve iyice durulamaya dikkat!~ 2- VAMPİR GİBİ GÖZÜKMEYİN!


Mat ruj, iddialıdır. Ama doğru tonu seçmeyi başardıysanız. Çok soluk olursa biraz önce vefat etmiş gibi, çok koyu olursa vampir gibi gözükebilirsiniz... Bu nedenle, en çok vakti mat rujunuzu alma aşamasında harcayın! Beğendiğiniz bütün tonları deneyin. Bir süre dudağınızda tutun. Etrafınızdan gelen yorumlara dikkat edin!~ 3- FIRÇA ŞART!


Rujunuzu uygularken bir fırça kullanmanız tavsiyesi yeni değil. Ama mat ruj kullanırken fırça kullanmanız şart diyebiliriz. Dudaktaki kıvrımlara tam uygulanmadığı zaman aradaki küçük çatlaklar korkunç görünebiliyor.~ 4- ABARTMAYIN...


Mat ruj, dudağınızdaki rengin son derece yoğun olması anlamına da gelir. Yüzde bir denge yaratmak içinse bir tarafı vurgulamak doğru kuraldır. Dikkat çeken dudaklara eşlik etsin diye göz makyajınızı koyulaştırmayın deriz. Zira bu elegan değil komik görünmenizden başka bir işe yaramayacaktır...

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.