ALICIA'NIN İZİNDE

Makyajsız, çok daha sağlıklı ve güzel görünen cilt için yapmanız gerekenler..

Makyajı sevmenize rağmen, yapmadığınız her zaman 'Hasta mısın?' sorusuyla karşılaşmak sizin de canınızı sıkıyor mu? Hatta bazen günlük hayatınızda ne kadar vakit kazanabileceğinizin hayaliyle, makyajı tamamen hayatınızdan çıkarabileceğinizi de düşünüyorsanız; bu yazı tam da sizin için.

Zira şimdi, kısa süre önce bir daha hiç makyaj yapmayacağını açıklayan ve en önemli kırmızı halı davetlerine bile sıfır makyaj katılan ama harika ve eskisinden de genç görünen Alicia Keys'ten ilham almanın tam sırası. Makyajsız yüzünün güzelliği ve sağlıklı görünümüyle herkese makyajı sorgulatayan Keys'in yüzünün böyle görünmesinin de sırları var elbet. Onun yüzündeki doğal ışıltı ve sağlıklı görünen cildin yolu bu adımlardan geçiyor:

BUZ: Dillerde dolaşan o doğal 'ışıltı' meğerse buzdan geliyormuş! Cildini sıkılaştırmak ve kanı yüzüne toplamak için Keys ihtiyaç duyduğu anlarda, buzluğa koyduğu yeşim taşlı, metalik bir masaj aletini alıp yüzünde gezdiriyor. Özellikle de daha canlı görünmesini istediği kısımlarda. Özellikle yeşim taşı olan bir alet kullanmasının sebebi de başka: Yüze masaj yapmak için kullanılan bu aletteki yeşim taşı, Çin kültüründe eskiden beri toksinleri dışarı atmak ve lenf sistemini temizlemek için kullanılıyor. Yani, Keys bir taşla iki kuş vurmayı tercih ediyor da diyebiliriz.

SALATALIK: Şarkıcı kaş çizgisinin üzerine ve göz dibindeki hassas kısma kaçmadan, göz çevresinde salatalık bekletiyor. Hatta vakti olduğu zaman tüm yüzüne bile uyguluyor. Çünkü salatalık ciltteki sıcaklığı emerek kanı üst yüzeye taşıyor. Serinletici özellikte tüm kremlerin yaptığı gibi, hem de tamamen doğal! Sonuç olarak daha sağlıklı bir cilt görümü ortaya çıkıyor.

YAĞLAR: Yüze kullanılan organik yağlar Alicia Keys'in de favorisi. Temizleyici tonik yağı ve saf jojoba şarkıcının olmazsa olmazlarından.

Bu yazıyı okuyan yağlı ciltlere not düşelim; Cildiniz ne kadar yağlı olursa olsun yine de bu yağlara ve nemlendirmenize ihtiyacı var.


Kulağa harika gelen bu basit uygulamalar gerçekten Alicia Keys gibi bir insana yetiyor mu, derseniz; çoğunlukla evet. Televizyonda olacağı bazı zamanlarda kaşlarını doldurarak çillerini belirginleştirdiği zamanların dışında. Ama inanın, hepsi bu!

Etİketler