ALLIK CAZİBESİ

Allıklar, şakaklara çıkıyor!

Kapak Fotoğrafı: @hoskelsa / @nikki_makeup / @patrickta

2022 güzellik görünümleri söz konusu olduğunda, trendler bizi 80'lere ve allık sevgisine geri götürüyor. Allığın her stili, bu yıl güzellik görünümünüzün yıldızı olacak. Deneysel olmak serbest!

Bu sene, allık yerleşiminizle ilgili yeni şeyler denemekten korkmayın. Çünkü üst elmacık kemiği gibi eğlenceli yerlere allık sürmek sıradan hale geliyor.

Viktor & Rolf, Blumarine, Altuzarra ve pek çok marka, İlkbahar-Yaz 2022 podyumlarında parlak tonlarda allık görünümleri sundu. Bu podyumlarda gördüğümüz en havalı güzellik görünümleri ise şakaklara kadar allık uygulamakla ilgiliydi.

Allığın yeniden dönmesiyle ilgili en iyi şey, taze görünen bir cildin yanı sıra doğal bir kaldırma ve güveninizi anında artırabilecek bir kontur yanılsaması yaratma gücüne sahip olmasıdır. Yani yüz hatlarını vurgulamak için allık kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi öne çıkarmak veya burnunuza sıcaklık katmak istiyorsanız, bu yöntem size oyun için bolca yaratıcılık sağlar. İster sıvı ister krem allık olsun; hafif başlayın ve artırın. Alın, burnun tepesi ve elmacık kemiklerinden şakaklara kadar uzanan allığı deneyin.


Kemik yapınızı vurgulamak için allık kullanmak, teninize tazelik, renk ve parlaklık katar. Bu şekillendirme yöntemi ayrıca daha doğal bir görünüm yaratma eğilimindedir. Allık ile şekillendirme, doğal kemik yapınızın parlamasını sağlar. Ayrıca allığın, gözaltlarına kapatıcılı bir renk düzeltici olarak allık uygulandığına dair çok sayıda viral video var. Bu aslında makyaj sanatçılarının yaptığı bir hile…

Parlak krem formüllerin çok iyi bir alternatif olduğunu da söylemeliyiz. Cilt tonunuza uygun bir renk seçin ve (en az) genellikle yaptığınızın iki katı kadar uygulayın!

Sezonun allık trendlerine uyum sağlamak için cilt tonunuza bağlı olarak sıcak portakallar, tatlı pembeler, havalı bronzlar gibi daha parlak tonlar kullanın.


Parlak ve taze cazibeli bu güzellik trendini denemek için seçtiğimiz allıkları inceleyebilirsiniz.