AYURVEDİK GÜZELLİK

Ayurvedik yaşam tarzı, bakım rutininizde...

Ayurvedik yaşam tarzını duymuşsunuzdur… Beş bin senelik Hindistan iyileştirme ritüellerini benimseyen Ayurvedik beslenme, vücudunuzu toksinlerden arındıracak yöntemleri ile biliniyor.

Yoga, egzersiz, nefes alma ve beslenmeye kadar hayatınızın tüm noktalarını hedefleyen Ayurvedik yaşam tarzı güzelliğe taşınıyor.

Ayurvedik güzelliğin besleyici yağları ve doğal ürünleri cilt biçiminizi benimseyerek, yüzünüzün ve cildinizin ihtiyaçlarına göre oluşturulan güzellik ritüeli, yaşam kalitenizi artırmayı hedefliyor.

Az uyuduğunuzda veya stresli olduğunuzda bu sıkıntılar cildinizde görülebiliyor. Cilt yağlarınızı ve nemini dengelemeye çalışan Ayurvedik yağlar arasında sarı papatyalar da var. Papayaa, aloe vera, moringa, zerdeçal ve karanfil gibi malzemeleri kullanarak, cildinizde sıkılaştırıcı, gençleştirici ve gözenek açıcı etkiler yaratabilirsiniz. 

Aktarlardan satın alabileceğiniz hindistan cevizi, susam ve üzüm çekirdeği yağları, geleneksel Hindistan bakım rutinlerinde iz ve akne iyileştirici olarak kullanılıyor. Yüzün lenfatik sistemini düzenleyen ve şişkinliği azaltan bu yağları yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz. En hassas ciltler için bile uygun olan doğal malzemeler, Kış ayların kuruluğuna karşı savaş açıyor! Asırlardır Hint kültüründe olan bu bakım yöntemleri son dönemlerde Amerika’da ve Avrupa’da popülaritesini arttırdı. Bu bakım rutini Ayurvedik beslenme ve egzersiz ile birleştirilince sağlıklı bir bedene kavuşmanızı destekliyor. .