BAKIM İÇİN SERUM ŞART!

Serumlar, nemlendiricilerden önce kullanıldıklarında daha da etkili oluyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Eylül 2014
BAKIM İÇİN SERUM ŞART!
Kremlerde kısa sürede etkili sonuç almak için içeriğini iyice öğrenmeniz çok önemli. Dermalogica'nın yeni MultiVitamin Power Serum'u özel formülüyle benzer ürünlerden hemen ayrılıyor. Dermalogica Global Eğitim Başkan Yardımcısı Dr. Diana Howard'la yeni MultiVitamin Power Serum'u konuştuk.


Serumlar neye göre seçilmeli? Kriterler neler olmalı?


Serumlar cilt durumuna ve bu durumlara çözümler sunabilecek içeriklere göre seçilmeli. Zamansız yaşlanan bir cilt için vitaminli ve peptitli bir serum seçerken, cildindeki en büyük sorun nemsizlik olan bir kişi hyaluronik asit içeren bir serumu tercih etmeli.

Dermalogica'nın bu serumunu benzerlerinden ayıran özellik nedir?


MultiVitamin Power Serum özellikle zamansız yaşlanan ciltlerde ince çizgilerin, kırışıklıkların azalmasına, kolajen sentezinin uyarılmasına, cilt elastikiyetinin güçlenmesine, hücre devir hızının ve hücre yenilenmesinin artmasına yardımcı olarak çok daha canlı, dengeli cilt tonuna sahip cilt oluşumunu destekleyen çok yönlü bir serum. Bu serumu benzerlerinden ayıran en önemli fark gelişmiş içerik teknolojisidir. Bu farkları üç ana başlıkla özetleyebiliriz: “Yeni nesil lipozom teknolojisi”. Çok daha ufak yapılarıyla daha derin emilime sahip lipozomlar yoğun miktarda Vitamin A, E ve MAP (vitamin C) içerirler. Mikrokapsüllenmiş vitaminler ciltte parçalanmadan hedeflenen bölgelere ulaşırlar. “Gelişmiş Retinoid” kapsüllenmiş vitamin A'ya ilave olarak patentli bir retinoid olan hidroksi pinakolon retinoid içerir. Cilt bakım ürünlerinde ilk kez Dermalogica'nın kullandığı bu içerik, cilt yüzeyindeki kalınlaşmaları ve özellikle UV ışınlarıyla tetiklenen yaşlanma izlerini azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda retinolün yarattığı iritasyona sebep olmaz ve ilaç değildir. Formüldeki “güçlü peptit” de çok önemli. Dermalogica'ya ait peptit, kolajen oluşumunu desteklemeye yardımcıdır. Cildin temel taşları olarak adlandırılan kolajen, elastin ve hyalüronik asidin çözülmesine neden olan enzimleri baskılar.

Niye bu serumu kullanmalıyız?


Çünkü MultiVitamin Power Serum kronolojik ve çevresel etkenlerle yaşlanan ciltlerde oluşan ince çizgiler, kırışıklık, nemsizlik, ton farklılıklarını azaltmaya yardımcı olur. Tek bir ürünle çoklu yararlar sağlar.

ESRA ÖZÜBEK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.