ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

BAKIM RUTİNİMİZİN YENİ KAHRAMANI: HERO EYES VITAL

Roius Naturals göz çevresi için geliştirdiği yeni krem Hero Eyes Vital ile radarımızda.

Roius Naturals ile daha önce tanışmıştık. Kısa sürede  vazgeçilmez ürünlerle bakım rutinimizde olmayı başaran marka, SOS Balm ve Hero Daily C vitaminli nemlendiriciden sonra Hero Eyes Vital göz kremi ile karşımızda. Diğer iki üründe olduğu gibi problemlere nokta atışı çözümler sunan Hero Eyes Vital krem, göz çevresinde de oldukça iddialı. Yıldız içeriklerin yer aldığı ürünün detaylarını markanın yaratıcısı Çağla Bingöl'e sorduk... 

Hero Daily kremden sonra yeni ürün olarak Hero Eyes ile tanıştık. İçeriğinde neler var? 

Hero bir aile olarak büyüyor ve yeni üyeler eklendikçe sizinle tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz. Hero Eyes Vital Eye Cream içeriği oldukça zengin bir ürün. Göz bölgesinde 3 ana problemimiz var birincisi mor halkalar ve lekeler, ikincisi şişlikler, üçünücüsü de mikro çizgiler ve kaz ayakları. Mor halkalar (ya da ten rengine ve damar rengine göre tonu değişebilir) ince göz çevresi derisi altından görünen damarların yol açtığı bir şey. Gözlerimiz zorlandıkça, yoruldukça ya da irrite olunca vücut tedavi etmek için bölgeye daha çok kan taşır, damarlar zorlanır, genişler. Hero Eyes Vital Eye Cream’in içinde AGH diye özel patentli bir aktif kullandık. Bu içerik hem damar duvarlarını güçlendiriyor hem de dolaşımı düzenleyerek genişlemeyi gideriyor. Böylece hem mor halkalarla hem de şişliklerle savaşıyor. Yine şişliklere neden olan ödemin de atılmasına yardımcı oluyor. Lekeler ise aslında hiperpigmentasyon ve bu bölgede daha ziyade makyaj, makyaj temizleme, lens kullanma, göz ovuşturma gibi darbesel travmalardan ya da güneş kaynaklı olarak zamanla oluşuyor. Bunun için Hero ailesinin star içeriklerinden C vitamini ve antioksidan özler ideal. Lekelere neden olan melanin üretimini baskılıyor ve aydınlatıyor. Son olarak kırışık ve kaz ayakları için bol nem veren Aloe Vera ve bitkisel Hyalüronik asit diye geçen Salicornia özü ile yine özel bir aktif olan Stevia Rebaudiana kullandık. 

İçerik okumak oldukça önemli hale geldi son zamanlarda. Hero Eyes’ın içindeki ‘bitkisel botoks’ olarak adlandırdığınız ‘Stevia Rebaudiana'dan bahsedebilir misiniz?

Biz bu içerik ile bu ürünü tasarlamaya karar verdiğimizde tanıştık açıkcası ve etkisi bizi kendisine hayran bıraktı. Aslen bir bitki özü olan bu içerik kullanıldığı bölgede istemsiz kas hareketlerini ve mimikleri kısıtlamaya yardımcı oluyor. Dolayısıyla erken yaşlanma ve kaz ayağı oluşumu ile savaşıyor. Bu arada benden bir kullanım ip ucu olarak ürünü göz çevrenize uyguladıktan sonra parmağınızda kalan kısmı burnun üst kısmında gülünce ya da çeşitli mimiklerle beliren ve bunny lines diye adlandırılan mikro çizgilere uyguladığınızda etkisini göreceksiniz. 

Hangi özellikleri ile rutinimize eklenmeli Hero Eyes? 

Su bazlı ve inceltilmiş losyon yapıdaki bu göz kremi göz çevresinde birçok soruna çözüm sunuyor ve kolayca cilde nüfuz ederken, göz çevresinde sorun olabilen beyaz beze oluşumuna neden olmuyor. 25 yaş üzerinde herkesin kullanabileceğini düşünüyoruz. Özellikle tüm gün ekran başında olduğumuz ve gözlerimizi fazlasıyla yorduğumuz bu dönemde. Tabii hem yoruyoruz hem de maske ile gözlerimiz sürekli başrolde onu da unutmamak gerek. 

Sadece içeriğe değil ambalaja da önem veriyorsunuz, Hero Eyes şişesinin özelliği nedir? 

Hero ailesinin bu iki üyesinde yoğun C vitamini ve başka güçlü antioksidanlar var. Bu içeriklerin en sevmediği şey ışık ve hava ile muhattap olmak. O nedenle Airless ambalaja koyduk. Hava ve ışık geçirmiyor, dökülme sorunu da yok. Pompa ucu ile uygulanıyor. Ürün çok iyi dağıldığı için tek pompası iki göze birden yetiyor. 

Roius Naturals olarak ürünlerinizde en çok neleri önemsiyorsunuz?

Biz bu ürünleri tasarlarken en çok ciltte hedef almak istediğimiz problemler üzerinde doğrudan ve hızlıca etki eden, kendini laboratuvar deneylerle kanıtlamış aktif içerikler bulup kullanmaya önem veriyoruz. Bitkisel özlerimizin hepsi organik sertifikalı içeriklerden oluşuyor. Yardımcı içeriklerinse temiz kozmetik olmasına dikkat ediyoruz. Sentetik koku, mineral yağlar, Nano partiküller gibi cilde zarar verebilecek içeriklerden kaçınıyoruz. Bu tarz içerikler kullanan kişide enflamasyona neden olabilir bu da erken yaşlanma reaksiyonunu yanında getirebilir. 

SOS Balm, Hero Daily, Hero Eyes kısa zamanda etkili içerikleriyle bakım rutinimize girmeyi başardı. Sıradaki adımı merakla bekliyoruz? Çalışmalara başladınız mı? 

Başladık, şu an 4 ayrı ürünün Ür-Ge çalışaması farklı aşamalarda olmak üzere laboratuvarımızda eş zamanlı olarak yürüyor. Bize danışan birçok müşterimiz ve takipçimizin sosyal medya hesabımıza DM yolu ile ilettiği sorular ürünleri tasarlarken bize ilham veriyor. Umarız 2021’e girmeden yeni bir ürünü daha serimize katmış olacağız.