BAKIM RUTİNİNİZE AVOKADO YAĞI GÜNCELLEMESİ

Tostlarda… Smoothie'lerde… Şimdi de güzellik rutinimize dahil olan avokado yağını yakından tanıyalım!

Avokadolar 2017’de kaldı sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz çünkü bu doğal mucizenin vücudunuza ve cildinize olan yararları sadece tost üzerinde kalamaz! Geride bıraktığınız avokadolara olan aşkınız yeniden ortaya çıkabilir. Birçok doğal yağı bakım rutininize dahil eden yeni güzellik trendleri şimdi ise avokadonun yağını bir olmazsa olmaz haline getiriyor. Bu yeşil meyvenin faydalarını keşfedince bırakmak istemeyeceksiniz…

AVOKADO YAĞI NEDİR?

Avokadonun püresinden elde edilen avokado yağı genelde yemek dünyasında kullanılıyor. Tıpkı zeytinyağı gibi yararlı yağları yüksek olan avokadonun daha yumuşak ve tereyağımsı bir tadı var. Belki mutfak dolabınızda henüz olmayabilir ama avokado yağının yükselişi çok yakında! Avokado yağının küresel değeri şu sıralar $453 milyon ve bunun 2026’ya kadar $646 milyon olması bekleniyor… Neden mi? Çünkü avokado yağı yemek dünyasından ilerleyerek güzellik sektörünün en favori içeriklerinden biri oluyor. 

 AVOKADO YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI NELERDİR?

Nereden başlasak! Avokado yağı sağlıklı yağlar, enerji ve mikro besinler ile dolu! A, B, C, D ve antioksidan vitamini E vitaminini içeren avokado yağı magnezyum, demir, potasyum, omega-3, beta-karoten ve sağlıklı asitler ile dolu! Yani kısacası avokado yağının içerikleri say say bitmiyor! Doğru beslenme alışkanlıkları ile avokado yağı kalp sağlığını geliştiriyor, kolesterolü azaltıyor, göz sağlığını geliştiriyor ve şişkinlik ile mücadele ediyor. 

AVOKADO YAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR? 

Lezzetli mi lezzetli avokadonun vitaminleri ve antioksidanları cildinize de çok faydalı. Cildinizi yenileyen ve gençleştiren sağlıklı asitler mi desek yoksa nemlendiren özelliğinden mi bahsetsek? Üstelik avokado yağının antioksidan içerikleri cilt hücrelerini geliştirerek cildi sıkılaştırıyor. 

Egzama probleminiz mi var? Avokado yağı içeren bir krem, besinleri ve nemlendirici yağları ile sorununuzu çözebilir. Kollajen kaybını da düzenleyen bu yağın C-Vitamin ve faydalı yağ asitleri içeriği kollajen üretimini hızlandırıyor. Gözle görülen faydaları inkar edilemez olan avokado yağı, cildinize dışarıdan etki göstererek daha parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırıyor. “Bunu neden önceden bilmiyordum!” diye sitem etmeyin… Geç olsun ama güç olmasın diyerek sizi fotogalerideki avokado içerikli ürünler ile başbaşa bırakıyoruz…