Bir “güzelliğin” ardından

Bir "güzelliğin" ardından

Güzelliğiyle erkeklerin başını döndürüyor, kadınlarıysa kıskançlıktan çatlatıyordu... Hollywood’un gelmiş geçmiş en güzel kadınlarından biri olan Elizabeth Taylor, dün hayatını kaybetti. Ama biz onu hep kusursuz güzelliğiyle hatırlayacağız.
Elizabeth Taylor’ın güzelliğini sıra dışı kılan en önemli özellikleri, şüphesiz kestane tonlarındaki saçları ve “menekşe” rengindeki gözleriydi. Bakışları da onun en etkili silahlarından biri oldu her zaman. Peki, erkekleri deli eden, güzelliği konusunda dünyanın hemfikir olduğu Taylor’ın güzellik sırrı neydi dersiniz? Tabii ki kadınsılığı... Her ne kadar “tanrının” elinin değdiği ender kadınlardan biri olsa da, Taylor küçük makyaj hileleriyle etkileyici güzelliğini ikiye katlamayı bildi.
Elizabeht Taylor, 20 yıl boyunca “dünyanın en güzel kadını” olma unvanını kimseyle paylaşmadı. Özellikle gözleri, bu konuda en büyük yardımcı oldu. Hollywood divasının bugüne değin çekilmiş fotoğraflarına dikkat ederseniz, hepsinde gözlerini yeşil bir kalemle vurguladığını görürsünüz. Bu kombinasyon da doğal olarak mavi gözlerine daha belirgin bir etki veriyordu.

Elizabeth Taylor’ın güzellik sırları
• Her zaman bakımlı, hafif dalgalı saçları
• Bakışlarını tamamlayan kalın kaşları ve asla eksik etmediği kırmızı ruju
• Adeta tutkunu olduğu parfümleri... En beğenilenler arasında, kendi adını taşıyan House of Taylor’ın çıkardığı White Diamonds ve Forever Elizabeth sayılabilir.