Caudalie'Den Yaşlanma Karşıtı Bakıma Yeni Boyut

Etkili, vegan ve sürdürülebilir.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 19 Eylül 2023
Caudalie'Den Yaşlanma Karşıtı Bakıma Yeni Boyut

Kolajen vücutta doğal olarak üretilir fakat zaman geçtikçe bu üretim azalır. Özellikle 50’li yaşlara geldikçe bu azalma %30 seviyesini bulur ve kaçınılmaz olarak ciltte sıkılık ve dolgunluk kaybını beraberinde getirir. Bugün Caudalie, Fransa’nın 1 numaralı yaşlanma karşıtı ikonik serisini yeni nesil bir kolajenle daha da geliştiriyor ve yeniden tasarlıyor. Cilt bakımında en etkili üzümlerin doğallıktan geldiğine inanan Mathilde Thomas, Caudalie ve Harvard’ın ortak geliştirdiği benzersiz patentine bitkisel türevli kolajen ekledi: Vegan Tip 1 Kolajen. Yaşlanma karşıtı bakıma yeni bir boyut kazandıran, devrim niteliğinde bir yeşil teknoloji: Etkili, vegan ve sürdürülebilir.

Kozmetikte sıklıkla kullanılan hayvansal türevli kolajenlerin tam zıttı olan bu yeni bileşen, otsul bir bitkiden elde ediliyor ve bu tür moleküller elde etmek için çalışan çiftliklerdeki dikey tarım uygulamalarının bir ürünü. Bu sayede yapısı bizim hücrelerimizle birebir aynı olan ve cilde kusursuz uyum sağlayan bir vegan kolajen parçası elde edebiliyoruz.

Güzellik ile sorumlu anlayışı buluşturan Caudalie, tüm Resveratrol–Lift serisini yeniden tasarlıyor. Gece ve Gündüz Kremlerinin geri d.nüştürülmüş, yeniden d.nüştürülebilir ve yeniden doldurulabilir yeni ambalajlarıyla plastik tüketimini azaltıyor. Ekolojik kapsül sistemi, yedek kapsül alışverişlerinde %85 daha az plastik tüketimine karşılık geliyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.